Z jakiego powodu Podlasie stało się tak popularne pośród turystów, jakie są największe atrakcje tego regionu.

Na północnym wschodzie, przy granicy z Białorusią położony jest tajemniczy, przede wszystkim kojarzący się ze wspaniałą przyrodą region, zwany też Podlasiem. To miejsce jeszcze całkiem niedawno przyciągało niewielu turystów, ale w ostatnich latach bardzo się to zmieniło. A Podlasie ma faktycznie sporo do zaoferowania, głównie osobom szukającym spokoju, ciszy i kontaktu z przyrodą. Bardzo dużą atrakcją turystyczna jest tutaj Puszcza Białowieska. Ten stary las, ochraniany przez międzynarodowe prawo jest obecnie jednym z niewielu miejsc tego typu w Europie. Dzięki temu w Puszczy zobaczyć można przyrodę właśnie taką, jaka była od setek lat, bez żadnej ingerencji człowieka. Na jej obszarze znaleźć można wiele atrakcji i ciekawych miejsc do zwiedzania, na przykład zobaczyć tam można władców tamtego rejonu, to znaczy żubry. Poza tym na Podlasiu panują doskonałe warunki do uprawiania różnych sportów. Coraz popularniejsze między innymi są kajakowe spływy, a liczne ścieżki rowerowe i piesze także zachęcają żeby uprawiać tego typu aktywności.
noclegi podlaskie
By: Baumit
Oryginal: Baumit
Wapiennik
By: wapiennik.eu
Oryginal: wapiennik.eu
papuga
By: unbekannt270
Oryginal: http://www.flickr.com
Ponieważ zainteresowanie Podlasiem bez przerwy rośnie, to ma to również wpływ na rozwój noclegowej branży w tym rejonie. Obecnie noclegi Podlaskie to coraz więcej noclegów i kwater o bardzo zróżnicowanym standardzie. Naprawdę dużą ich grupę stanowią prywatne kwatery, często związane także z agroturystyką. Tego typu kwatery znajdują się bardzo często w niewielkich miasteczkach i wioskach, w jakich można zupełnie się wyciszyć z daleka od cywilizacji i rozkoszować się prawdziwym kontaktem z naturą. Coraz częściej pojawiają się także w noclegowej ofercie pensjonaty Podlasie. Projektowane są one z nastawieniem na bardziej wybrednych turystów, jacy cenią sobie odpowiednią wygodę i standard, a równocześnie chcą spędzać urlop w niezwykle przyjemnym miejscu. Wśród wczasowiczów dużą popularnością cieszą się także różnego rodzaju domki kempingowe.


Więcej artykułów

Księgarnia to nie wyłącznie beletrystyka

przekrój - ubrania
Autor: Kris Duda
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Gronu z nas książki kojarzą się dość zwyczajnie - z obligatoryjnymi nowelami z zajęć licealnych, na których przeczytanie ze zrozumieniem przeważnie okazywaliśmy się zbyt niedojrzali. Jednak w sklepach tego typu odszukamy również inne pozycje, które z upływem czasu zaczynają zajmować znacznie więcej miejsca. Dla osób które lubią wędrować, czy to palcem po mapie czy w rzeczywistości, niezwykle ciekawym zjawiskiem będą książki podróżnicze. Z kolei jednostki, które interesują się nauką wszelkiego rodzaju, niezwykle chętnie ją pogłębią przeglądając różnego typu podręczniki i literature historyczną.
Ich dużą zaletą jest to, że dają one całkowitą swobodę i niezależność, więc bardzo dobrze będą się nadawać na przykład na urlop z przyjaciółmi albo rodziną.
17/08/18, 08:29:53
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.