Przyswajanie nieznanych języków obcych? Dlaczego nie!

Nauka nowych języków to mądra inwestycja na przyszłość. No tak, wiadomo, że należy mówić po angielsku, bez tego ani rusz, lecz jaki język poza językiem Szekspira warto znać? Możliwości jest bardzo dużo. Zasada jest następująca, że najlepiej znać dwa języki: jeden, który jest na świecie bardzo popularny, drugi zaś jakiś mniej popularny, może egzotyczny, który sprawi, że potencjalny pracodawca postawi nam duży plus, taki, co da nam przewagę nad innymi, taki wreszcie, co zniweluje naszą ewentualną konkurencję.
Słowniki języków obcych
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu
Jeśli wobec tego poszukujesz języka, którego prawie nikt nie zna, to może język bengalski. Nauka języka bengalskiego (egzotyczny bułgarski) (dostępność słowników, podręczników) nie jest, duża, jednakże przy bardziej intensywnych poszukiwaniach można znaleźć to, czego się poszukuje. Dobrze znać porządnie język angielski, ponieważ wiele materiałów do nauki nieznanych, egzotycznych języków jest osiągalne tylko w języku Szekspira. Podobnież jest z bengalskim. Dla chcącego jednak nic trudnego.
A może odrobinę łatwiej, ale tylko troszkę, bo język arabski to też ciężki kaliber. Nauka tego języka nie jest łatwa, jednakże dostępne na rynku słowniki czynią naukę języka arabskiego (tajemniczy arabski) przystępniejszą. Choć to bardzo odległy kulturowy obszar i bardzo rzadki język to trzeba przyznać, że arabski świat odgrywa coraz istotniejszą rolę na arenie międzynarodowej, czego wyrazem jest także rosnące zainteresowanie tym językiem.


Więcej artykułów

W hotelowych pokojach każdy element został dobrany świadomie

apartament
Autor: nhow
Zaczerpnięte z: Kaldewei
Hotel to przestrzeń, w której spotykają się różni ludzie. Hotel to miejsce, które ma pozwolić odetchnąć po trudnym dniu i ma być tak urządzona, że damy radę w łatwy i komfortowy sposób przygotować się do następnego dnia. To miejsce, w którym zapominamy na chwile to prawdziwym świecie, bo życie na walizkach to nie do końca codzienność.


Schodzimy o piętro niżej, będąc dalej w lesie językowego poznania.

Niezwykle nam przyjemnie, że poświęciłeś swój czas, żeby przejrzeć ten wpis. Jeśli czujesz ochotę na inne, to kliknij link naprawa urządzeń chłodniczych warszawa i przejdź do kolejnej strony.

Przed Państwem język armeński. Obawiam się, iż na ten język decyduje się bardzo mało osób, i w sumie nie jest to nic dziwnego, Armenia to mały kraj na Zakaukaziu. Nie odgrywa znaczącej roli w układzie polityczno-gospodarczym świata, jednakże nauka takich języków popłaca tym, że nie ma na przykład w Polsce zbyt wielu tłumaczy z armeńskiego, to szansa na znalezienie własnej niszy. Nauka języka armeńskiego to raczej na początek słowniki, no chyba, że spróbujemy uczyć się ze źródeł anglosaskich.

Zaciekawił Cię taki wpis? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź także ten odnośnik. Inne tego typu treści przeczytasz również tutaj skup banknotów kraków.

Na koniec będzie najłatwiej – język bułgarski. Pokrewny do rosyjskiego, ale mało popularny, a szkoda, bo przecież Bułgaria to członek Unii Europejskiej i kraj niezbyt odległy. Nauka języka bułgarskiego jest przyjemna, dostępne są słowniki i podręczniki wydane w języku polskim.
09-10-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.