Studenckie wyjazdy, czyli na co warto zdecydować się nasz student

Lata studiowania to bez najmniejszej wątpliwości najlepszy czas w życiu młodego człowieka. Wkroczenie Polski do Unii Europejskiej i przyjęcie właściwie systemu bolońskiego stworzyło przed naszymi studentami opcję brania udziału w fajnych wymianach studenckich. Program Erasmus to mimo wszystko niejedyne studenckie wyjazdy, na jakie nastawi się studencka brać. Erasmus to program międzynarodowej zamiany studentów, który od początku utworzenia cieszy się w naszym kraju sporą popularnością.

wyjazd studencki na narty
Autor: fabianpimminger
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Studenci najchętniej jeżdżą na wymianę i na to na zróżnicowanym etapie studiów. Nie brakuje tych, którzy na zamiane jadą już na studiach licencjackich, są także tacy, którzy na ten krok decydują się dopiero na etapach doktoranckich. Bez znaczenia na stopień edukacji jest to w dużej mierze fascynująca okazja do roszerzenia naszych horyzontów, poznania wspaniałych osób, zobaczenia, jak wygląda nauka na uczelni w innych krajach.

Wśród najchętniej dobieranych przez polskich studentów kierunków znajdują się Niemcy, Włochy oraz Hiszpania. Nie oznacza to jednak, że nie wyjeżdżamy na zamianę przykładowo do Holandii. Studenckie wyjazdy to oczywiście nie tylko międzynarodowe wymiany (sprawdź te propozycje wyjazdów). Wielką popularnością cieszy się też krajowy program MOST, który jest wymianą studentów między uczelniami krajowymi. I tak student może nastawić się na edukację na przykład przez pół roku na uczelni innej, niż jego aktualna Alma Mater. Studenci bardzo chętnie nastawiają się także na zwiedzanie.


Więcej artykułów

Kilka ciekawych pomysłów na znalezienie lokalu na swoje wesele, najważniejsze reguły podczas wybierania sali

para młoda
Autor: porsche_chen2009
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jedną z głównych rzeczy podczas planowania swojego wesela będzie wyszukanie odpowiedniej sali weselej, zdecydowana większość par właśnie od tego rozpoczyna wszystkie plany. Rzecz jasna można na samym początku wybrać datę a następnie rozglądać się za salą, lub wybrać jakiś wolny termin, ale ustalenie ślubu i pozostawienie sobie rezerwacji sali na później jest mocno nierozważne.

Wielu z nich wakacje spędza z walizką, łamiąc tak naprawdę stopa i dostając się do kolejnych ciekawych miejsc. W dużej mierze jest to modny sposób na zwiedzanie, który pozwala na oszczędności dużej kwoty pieniędzy. Jeszcze jakiś czas temu dużą popularnością cieszyły się wyjazdy Au Pair. Student jechał tak naprawdę do rodziny, w której został zatrudniony jako opiekunka do dziecka. Weekendy miał jednak wolne. Dzięki temu mógł wykorzystać je na pozwiedzanie bliższej i bardziej odległej okolicy. Tego typu wyjazdy to świetna okazja do zarobienia pieniędzy oraz zwiedzenia kawałka świata.
22-06-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.