Miejsce, w które musisz się wybrać na urlop życia?

Z pokolenia na pokolenie wszystko się zmienia. To, co jeszcze wczoraj inspirowało obecnie jest już melodią przeszłości. To, co ciężko było sobie wyobrazić dzisiaj jest czymś na porządku dziennym. Zmiany są naturalnym procesem funkcjonowania świata. Nie można normalnie funkcjonować bez zmian, już od poczęcia ulegamy zmianom, także świat nas otaczający. Wielu nie preferuje zmian, ponieważ każda z nich powoduje stres, zasadne jest życzenie: „abyś żył w nudnych czasach”, gdzie nudne wczasy to spokojne lata, bez wojen, rewolucji i pozostałych niespodziewanych wydarzeń. Zmiany jednakże są niezbędne.

Kuba, wakacje
By: Gareth Williams
Oryginal: http://www.flickr.com
Bez zmian nie ma intensyfikacji rozwoju, brak zmian to najłatwiejsza droga do stagnacji, z której ciężko się wydostać. Zdają sobie z tego sprawę właściciele firm. Jeśli pragną nadążyć za zmieniającym się rynkiem i rozwojem w swojej branży są zmuszeni do zastosowania nowatorskich rozwiązań, które zaprocentują na przyszłość. Jednak raz podjęta zmiana nigdy nie jest do końca wystarczająca, to znaczy, że starcza na konkretny czas, ale powinniśmy być przygotowani, że za jakiś czas będziemy musieli zastanawiać się nad następną koncepcją zmiany. Zmianę i niekończący się ruch obserwujemy w przyrodzie, cykle zachodzą jedne po drugich, tak samo jak zmieniają się pory roku, tak samo zmieniamy się i my. Choć określone cechy mamy już na zawsze, to w każdej chwili w naszym mózgu zachodzą zmiany, które zmieniają nasze zachowanie.

Wiadomo, iż niektóre zmiany będą nas radować, inne wręcz odmiennie. To, że się starzejemy nie napawa nas radością, ale to, że mamy bardziej znaczne możliwości, już owszem. Kiedyś, gdy zostaliśmy odcięci od świata przez wydarzenia historyczne i musieliśmy funkcjonować odizolowani od świata zachodniego, nie mogliśmy liczyć, że prędko się to odmieni. A jednak, w dzisiejszych czasach jesteśmy w stanie podróżować, gdzie tylko chcemy. Z Warszawy do Pekinu – czemu nie, a może tak Dominikana z Niemiec – da się zrobić.

Każdy kierunek jest osiągalny, ograniczeniem mogą być oczywiście koszty oraz nasze zdrowie i pragnienie wyjazdu. Tak więc pomimo że czas biegnie błyskawicznie, a my się starzejemy jesteśmy w stanie wykorzystać każdą nadarzającą się okazję i by poznać świat - np. Kubę. Chociaż ostatnie wydarzenie w naszej części Europy nie napawają optymizmem musimy przyznać, iż żyjemy w naprawdę interesujących szybko zmieniających się czasach. Warto to wykorzystać.


Więcej artykułów

Wspaniały nocleg w Legnicy w jakim miejscu szukać sprawdzonego hotelu?

hotel
Autor: Sean MacEntee
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Legnica jest niezwykle atrakcyjnym miastem do zwiedzania. Jest to miejsce w którym każdy wyszuka coś dla siebie, dlatego też Legnica zalecana jest nie tylko osobom z obczyzny, ale także turystom z naszego kraju. Najlepszym autem tej miejscowości są jej rozległe dzieje. Warto zainwestować w nocleg w Legnicy, by beztrosko móc poznać całość zabytków. Uwagę wabi nie tylko długa historia, ale także sama architektura obiektów. Doceniać można budownictwo renesansowe, bizantyjskie, neoklasycystyczne jak i nowoczesne.
17/08/21, 12:50:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.