Jakie atrakcje dla turystów proponuje Polska, gdzie da się ciekawie spędzić wolne chwile.

Polska jest bardzo ciekawym turystycznie krajem, bo tak naprawdę na stosunkowo niewielkiej powierzchni może zaoferować bardzo dużą różnorodność przyrody. Cała północna część kraju to piękny Bałtyk, mający plaże uważane za jedne z najpiękniejszych w Europie. Co prawda wiele osób narzeka bardzo na aurę, która rzeczywiście na wybrzeżu czasami bywa trochę kapryśna, nawet w letnie miesiące zdarzają się dni, kiedy trzeba dużo cieplej się ubrać.
Karkonosze, Śnieżne Kotły
Autor: Anna Więckowska
Zaczerpnięte z: Anna Więckowska
Jednak nadmorskie miejscowości mają tak niezwykły urok, że co roku odwiedzane są przez setki tysięcy turystów. Raptem pięćset kilometrów na południe leżą za to górskie szczyty, w zasadzie wzdłuż całej południowej granicy. Cały ten teren także jest chętnie wykorzystywany turystycznie, zwłaszcza w zimie do licznych wypoczynkowych miejscowości przyjeżdżają tłumnie wielbiciele narciarstwa i snowboardu. Nie można także zapominać o trzecim bardzo popularnym miejscu wyjazdów na wakacje, jakim są Mazury, zachęcają one niesamowitą przyrodą, ciszą, spokojem i ogromną ilością jezior.

Jak więc widać pomysłów na wakacje czy krótki weekendowy wyjazd nie brakuje, lecz to rzecz jasna nie wszystko. Góry, jeziora i morze to wybierane najczęściej miejsca na wyjazdy, ale pozostałe regiony Polski również mogą sporo zaproponować. Wielbiciele zabytkowych miejsc z pewnością nie będą zawiedzeni co najmniej kilkoma miejscowościami, takimi jak Poznań, Wrocław albo Kraków, wycieczka do każdego z nich to przynajmniej parę dni intensywnego zwiedzania i rozrywek. Oferują one nie tylko mnóstwo zabytkowych miejsc, ale również liczne rozrywki sportowe oraz kulturalne, więc okazji na nudę raczej w nich nie będzie. http://www.eholiday.pl/noclegi-mielno-25610-dom_letniskowy.html http://www.eholiday.pl/


Więcej artykułów

Dokąd pojechać na wycieczkę? Polecamy najładniejsze miejsca w Polsce, które już dzisiaj możesz poznać z nami!

autokar, podróż
Autor: mdc LEROY
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W teraźniejszych czasach coraz więcej ludzi w Polsce na szczęście więcej zarabia - dzięki temu możemy sobie pozwolić na przykład na zagraniczne wycieczki. Kiedy zachłysnęliśmy się możliwością spędzania wczasów przykładowo w Turcji czy w Egipcie niemal za cenę wakacji nad naszym morzem, a jednocześnie praktycznie z gwarancją pięknej pogody, z pewnością zapomnieliśmy o tym, co pięknego może nam zaoferować Polska.


Morze, Bałtyk, Ustka
Autor: http://sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://sxc.hu
Bardzo interesującym pomysłem na letni wypoczynek może być poznanie polskich zamków. Duża ich ilość jest się na południu Polski, ale najpopularniejsze i największe znajdują się w pobliżu morza - o zamku w Malborku okazję każdy chyba słyszeć. Oprócz tego w naszym kraju znajduje się niezliczona liczba mniejszych atrakcji, więc zamiast weekendowej nudy przed ekranem telewizora można którąś z nich znaleźć i pojechać oglądnąć.
22-06-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.