Hiszpania - miejsca warte zobaczenia

Malownicze wybrzeże i wyśmienita aura przyciągają do Hiszpanii urlopowiczów z Polski. Ale nie wyłącznie kurorty Andaluzji i Katalonii czynią kraj ten niezwykle atrakcyjnym. Hiszpania ma sporo ciekawych miejsc i zabytków architektonicznych, szczególnie świątyń i miast.

Hiszpania, kapliczka
Autor: Jose A.
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Najsłynniejszą aleją w Barcelonie jest La Rambla. To długa aleja prowadząca w cieniu drzew wzdłuż której stoi mnóstwo kramów ze wszystkim. Na końcu owej dość ruchliwej alei stoi kolumna Kolumba. Najlepiej na kolumnę Kolumna wjechać windą, bowiem roztacza się z niej cudny krajobraz na Barcelonę.

Więcej artykułów

Wakacje z Wrocławia – jakie kierunki można współcześnie odnaleźć w ofertach wrocławskich biur podróży?

lotnisko
Autor: Junpei Abe
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Na terenie Wrocławia działa duża liczba profesjonalnych biur podróży. Rzecz jasna taki stan rzeczy jest najbardziej korzystny dla klientów, którym oferowane są atrakcyjne oferty.


Jeżeli zaś chodzi o świątynie w Barcelonie, najciekawszym zabytkiem jest z cała pewnością Temple Expiatori de la Sagrada Familia. Jest on w najwyższym stopniu niezwykłym spośród kościołów europejskich. Jego budowę Antonio Gaudi rozpoczął w 1883 roku ( to jego najistotniejsze, choć nieukończone dzieło). Czas jej trwania zaplanował na ok. dwa wieki. Gaudi przez ostatnie szesnaście lat swojego żywota nie opuszczał budowy, która pochłonęła go do tego stopnia, iż zapomniał o bożym świecie, przeznaczając na nią wszystkie własne pieniądze. Projekt świątyni jest porywający. Specyficzne są olbrzymiej wysokości baszty (ponad 100 m), które symbolizują apostołów plus jedna najwyższa (180 m) w samym centrum, symbol Chrystusa. W krajobrazie hiszpańskim dominują łańcuchy górskie i płaskowyże, takie jak Sierra Nevada jak też Pireneje. Z tychże gór wypływają źródła rzek: Tag, Duero, Ebro i Gwadalkiwir. Przynależące do Hiszpanii Baleary położone są na Morzu Śródziemnym. Hiszpania może się pochwalić znanymi artystami, poczynając od Velázqueza w XVII w., przez Goyę w XVIII i XIX w., do Picassa i Dalego w XX w.. Hiszpański taniec flamenco oraz hiszpańska muzyka są lubiane na całym globie, a książka „Don Kichot” napisana przez Cervantesa jest jednym z arcydzieł nowożytnej literatury europejskiej.

Natomiast hiszpańscy reżyserzy filmowi, Luis Buñuel, Alejandro Amenábar i Pedro Almodóvar zdobyli sporo wyróżnień na międzynarodowych festiwalach filmowych. Specjalności kuchenne z jakich słynie Hiszpania (zobacz: teneryfa last minute) to: paella, którą robi się z ryżu, kurczaka, owoców morza oraz warzyw, tortilla, a więc omlet z kartoflami jak też sangria, to jest wino czerwone z dodatkiem owoców. Hiszpania jest niezwyczajnym miejscem, nie dziwi więc fakt, że jej mnogie atrakcje co roku przyciągają tłumy podróżników. Więcej -
24-12-2021
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.