Wczasy w Polsce - najbardziej znane opcje

Wakacje to okres upragniony przez większość z nas. Nic zaskakującego, jest to bowiem okres beztroskiego relaksu kiedy jedynym naszym problemem jest to gdzie wybrać się na wypoczynek. Wiadomo, że często wybieranymi destynacjami są te położone poza granicami naszego kraju. Jakie zatem miejscowości mogą się pochwalić największą sławą?

jezioro
Autor: Travis Wise
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Osoby pracujące w biurach podróży zgodnie ogłaszaja, iż najwyższe miejsce na podium należy wciąż do Egiptu. To tam w każde wczasy wyjeżdża największa ilość zwiedzających. Nic dziwnego, piękne, wręcz bajeczne krajobrazy zachęcają tłumy.Kolejne miejsce okupuje Turcja, która stała się numerem jeden wśród turystów. Zachęcają nas nie tylko walory naturalne, czyli piękne plaże, błoga atmosfera, ale też ceny – otóż wakacje spędzone w Turcji są tańsze niż te spędzone w Hiszpanii, Italii, czy Grecji. Na kolejnych pozycjach znajdują się takie kraje jak Chorwcja, Wyspy Kanaryjskie czy Tunezja. Widzimy, że wszystkie te lokalizacje łączy jedna wspólna cecha – ciepły klimat. Lokalizacje te są swoistą arkadią dla turystów, gdzie mogą oni odpocząc pijąc drinka z palemką leżąc na plaży, podziwiając egzotyczne krajobrazy, których niestety w Polsce brak. Nie znaczy to jednak, że nasz kraj jest nieatrakcyjnym miejscem do spędzenia wypoczynku – jest wręcz odwrotnie, bowiem coraz więcej rodaków decyduje się na docenienie walorów kraju i spędza wakacje w Polsce. Największą sławą może się pochwalić region usytuowany na wybrzeżu, co nie jest zdumiewającym rezultatem.


Więcej artykułów

Dokąd można udać się na zimowy odpoczynek?

Przygotuj swoje zdrowie na sezon narciarski
Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Zaczerpnięte z: Bird&Co Sp. z.o.o.
Nie od dziś wiadomo, że relaks jest bardzo istotną częścią naszego życia. Każdy z nas lubi po długim dniu pracy odpocząć w komfortowych warunkach. Rzeczywistość jednak widocznie pokazuje, że najlepszy odpoczynek przypada dopiero na czas dłuższego urlopu. W związku z taką sytuacją nie możemy się doczekać dłuższego okresu ferii lub wakacji, który może zostać przez nas pożytecznie wykorzystany. Najwięcej emocji wywołują pośród nas szczególnie ferie zimowe, z jakich korzystają w szczególności nasze dzieci.

Morze, słońce, plaża są walorem same w sobie. Gorzej mają się regiony zlokalizowane w górach, jednak są również częstą destynacją wybieraną przez turystów. Góry nie mogą narzekać na brak zwiedzających. Również Mazury cieszą się sporą popularnością – są one tak samo ciekawą destynacją, co morze. Jest to sielanka dla wielbicieli jezior oraz zapierających dech w piersiach pejzaży. Rejon ten posiada sporą ofertę miejsc, gdzie można wypocząć. Zdecydowanie najczęściej wybieranym miejscem wybieranym przez turystów są Mikołajki. Jest tam wiele luksusowych hoteli czy SPA, które proponują cudowny relaks, jednak gdy pragniemy być bliżej przyrody wystarczy, że wyszukamy frazę domki mikołajki, a wyświetli się mnóstwo ofert, z których byłoby grzechem nie skorzystać.
29-08-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.