Marzysz o cudownej pamiątce z egzotycznej podróży do Egiptu? Zobacz, co możemy tam zakupić

Udane wakacje w Egipcie powodują, że wielu turystów marzy o udanej pamiątce z takiej podróży. Wielkie targowiska jak i egipskie sklepy kuszą turystów, oferując im szereg przeróżnych towarów. Jakie pamiątki można przywieść z wakacji w Egipcie?
Egipt
Autor: Egypt Excursions Online
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Pamiątki możemy kupić na egipskich targowiskach. Dla wielu osób już sama wizyta w takim miejscu jest wielką atrakcją. Na tamtejszym targu można zakupić zarówno korzenie, przyprawy, oraz perfumy, wyroby rzemieślnicze jak również dywany. Na bazarach w Kairze oraz w Asuanie amatorzy takich zakupów mogą poczuć się jak w raju. W wielu punktach, w tym w Kairze oraz w Aleksandrii, są sklepy, gdzie będziemy mogli kupić antyki. O ile w sklepach ceny są stałe, to na targowisku bardzo ważnym rytuałem staje się targowanie ze sprzedawcą.

Co jednak opłaca się zakupić na pamiątkę w Egipcie? Sporym zainteresowaniem cieszą się wyroby z alabastru: wazy, figurki lub kopie starych ozdób. Popularne są również antyki, choć kupując je na ulicy można na 99% trafić na falsyfikaty. Ci, którzy chcą przywieźć z takiej wyprawy autentyczny antyk, powinni kupna dokonać w godnym zaufania oraz sprawdzonym miejscu. Na pamiątkę z wczasy Egipt możemy zakupić również egipskie tkaniny jak i odzież. Dżalabija, to jest męska szata ciągnąca się do ziemi, jest bardzo popularną pamiątką dla podróżnych. Z tamtejszych dzianin chętnie wybierana jest natomiast egipska bawełna. Biżuteria to
Egipt
Autor: Pavlo Hryhorash
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
jeszcze jedna grupa produktów, które są przywożone, jako pamiątka z Egiptu. Spora część wyrobów wzorowana jest na antycznych przedmiotach, one tak na prawdę są przez turystów najczęściej kupowane.


Więcej artykułów

Wakacje to najcudowniejszy czas w roku - możemy nareszcie jechać na upragniony urlop i zrelaksować się

port
Autor: Kamil Świdrak
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jeżeli kochamy lato w ciepłych krajach, to na pewno każdego roku mamy ochotę polecieć na jakąś wyspę. Jeśli dodatkowo pragniemy polecieć tam, gdzie widzieliśmy już jakiś bohaterów ukochanych filmów, to mamy możliwość tak jak przykładowo Jack Sparrow odwiedzić Karaiby.


Kolejne popularne pamiątki to dywany, namioty oraz gobeliny. Interesujące dywany, z afrykańskimi motywami, można kupić na targu w Asuanie. W Kairze natomiast najbardziej cenione są namioty – bogato dekorowane oraz chętnie wykorzystywane w trakcie świąt ulicznych. W rejonie Gizy można natomiast kupić wyjatkowe gobeliny, ozdobione wiejskimi motywami.

Namawiamy - idź dalej (osadanaochodzitej.pl/) i wejdź na inną naszą stronę. Tam oczekują na Ciebie świeżutkie i fachowe wiadomości.

W Kairze nieźle sprzedają się również oleje zapachowe oraz przyprawy. Kair już tysiąc lat temu był jednym z ważniejszych na świecie ośrodków handlu przyprawami. Z takich olejków eterycznych dzisiaj korzysta bardzo dużo znanych fabryk produkujących perfumy.
13-01-2022
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.