Marzysz o cudownej pamiątce z egzotycznej podróży do Egiptu? Zobacz, co możemy tam zakupić

Udane wakacje w Egipcie powodują, że wielu turystów marzy o udanej pamiątce z takiej podróży. Wielkie targowiska jak i egipskie sklepy kuszą turystów, oferując im szereg przeróżnych towarów. Jakie pamiątki można przywieść z wakacji w Egipcie?


Egipt
By: Egypt Excursions Online
Oryginal: http://www.flickr.com
Pamiątki możemy kupić na egipskich targowiskach. Dla wielu osób już sama wizyta w takim miejscu jest wielką atrakcją. Na tamtejszym targu można zakupić zarówno korzenie, przyprawy, oraz perfumy, wyroby rzemieślnicze jak również dywany. Na bazarach w Kairze oraz w Asuanie amatorzy takich zakupów mogą poczuć się jak w raju. W wielu punktach, w tym w Kairze oraz w Aleksandrii, są sklepy, gdzie będziemy mogli kupić antyki. O ile w sklepach ceny są stałe, to na targowisku bardzo ważnym rytuałem staje się targowanie ze sprzedawcą.

Co jednak opłaca się zakupić na pamiątkę w Egipcie? Sporym zainteresowaniem cieszą się wyroby z alabastru: wazy, figurki lub kopie starych ozdób. Popularne są również antyki, choć kupując je na ulicy można na 99% trafić na falsyfikaty. Ci, którzy chcą przywieźć z takiej wyprawy autentyczny antyk, powinni kupna dokonać w godnym zaufania oraz sprawdzonym miejscu. Na pamiątkę z wczasy Egipt możemy zakupić również egipskie tkaniny jak i odzież. Dżalabija, to jest męska szata ciągnąca się do ziemi, jest bardzo popularną pamiątką dla podróżnych. Z tamtejszych dzianin chętnie wybierana jest natomiast egipska bawełna. Biżuteria to
Egipt
By: Pavlo Hryhorash
Oryginal: http://www.flickr.com
jeszcze jedna grupa produktów, które są przywożone, jako pamiątka z Egiptu. Spora część wyrobów wzorowana jest na antycznych przedmiotach, one tak na prawdę są przez turystów najczęściej kupowane.


Kolejne popularne pamiątki to dywany, namioty oraz gobeliny. Interesujące dywany, z afrykańskimi motywami, można kupić na targu w Asuanie. W Kairze natomiast najbardziej cenione są namioty – bogato dekorowane oraz chętnie wykorzystywane w trakcie świąt ulicznych. W rejonie Gizy można natomiast kupić wyjatkowe gobeliny, ozdobione wiejskimi motywami. W Kairze nieźle sprzedają się również oleje zapachowe oraz przyprawy. Kair już tysiąc lat temu był jednym z ważniejszych na świecie ośrodków handlu przyprawami. Z takich olejków eterycznych dzisiaj korzysta bardzo dużo znanych fabryk produkujących perfumy.
15/08/31, 12:10:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.