Wakacje w Pieninach - Szczawnica

Jeśli poszukujesz miejscowości, w której spędzisz przyjemnie czas, ale nie znosisz hałasów panujących w modnych miejscach wypoczynkowych, posiadamy dla Ciebie wyśmienite miejsce.


parki
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Więcej artykułów

W jakich miejscach warto w naszym kraju zaplanować nasz urlop?

morze
Autor: planetka
Zaczerpnięte z: www.sxc.hu
Nie da się zataić zjawiska, że szeroko rozumiany odpoczynek stanowi niezmiernie istotny detal naszej codzienności. To właśnie dzięki niemu jesteśmy w stanie skutecznie zapomnieć o wszelkich problemach połączonych z naszym życiem służbowym, jak i prywatnym, na czym w najwyższym stopniu nam zależy. Badania bezdyskusyjnie pokazują nam, że osoby, które nie odpoczywają w wystarczającej ilości mogą niejednokrotnie borykać się z licznymi kłopotami z psychiką, czego za każdą cenę potrzebowalibyśmy uniknąć.


Hiszpania
Autor: Nicolas Raymond
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Szczawnica jest unikatowym miejscem na mapie naszego kraju, mile od wielkomiejskiego hałasu, leżącym w górach pienińskich. Przepiękna okolica mobilizuje człowieka do czynnego spędzania każdej chwili. Zdrowe oraz rześkie powietrze dodaje sił do życia i sprawia, że wolniej odczuwamy zmęczenie, gdyż nasze ciało jest efektywniej dotlenione. Szczawnica jest położona blisko granicy ze Słowacją, dlatego może przydarzy się wam przekroczyć granicę mimowolnie. Miasteczko jest bardzo dobrym bazą wypadową do wielu atrakcji, które jedynie oczekują Ciebie - . W Szczawnicy odnajdą się kajakarze, w okresie zimowym narciarze oraz miłośnicy chodzenia po górach. Miłośnicy tradycji góralskiej także odnajdą swoje miejsce, z tego powodu iż góralskie domki Szczawnica ma licznie stojące. Miasteczko to albowiem jest właśnie ojczyzną górali sądeckich, jacy do dziś licznie pasą swoje stada owiec. Szczawnica szlaki turystyczne posiada niesamowicie mocno rozbudowane, gdyż łączna ich długość wynosi bagatela pięćset kilometrów - atrakcje regionu.

Gdy zaciekawił Cię przedstawiony zagadnienie, poznaj kluczowy link (http://ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/tours.php), gdzie odnajdziesz obszerne info. Pogłęb swoją wiedzę!

Samo miasteczko leży w pobliżu Pienińskiego Parku Narodowego, jaki należy do najładniejszych parków w naszym kraju. Dyshonorem byłoby nie wspomnieć o słynnym uzdrowisku, z jakiego cała Szczawnica jest dzisiaj znana. Specyficzny mikroklimat, powodowany położeniem uzdrowiska w dolinie rzeki, sprawia że chorzy szybciej i efektywniej wracają do zdrowia. Pijalnia wód mineralnych, która działa od prawie pięciu wieków zaprasza turystów do skosztowania odrobiny wód o niesamowitych właściwościach leczniczych.


Z pewnością każdy mieszkaniec Polski odnajdzie w Szczawnicy oraz pięknych widokach Beskidu Sądeckiego i Pienin coś do czego będzie chciał powrócić. Okolica jest pełna dzikich zwierząt, toteż mieszkając blisko lasu, można podglądać dzikie zwierzęta wieczorami bez lornetki.
04-11-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.