Lista najbardziej popularnych atrakcji we Wrocławiu, co interesującego tam można zwiedzić.

Wrocław jest jednym z najludniejszych miejscowości w Polsce, obecnie mieszka w nim więcej niż 600 tysięcy mieszkańców. Jest także bardzo atrakcyjny pod względem turystycznym, corocznie przybywa do niego parę milionów ludzi, co jest jednym z najlepszych wyników pośród popularnych miast.

Wrocław
Autor: Maciek Lulko
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wrocław ma pochlebne recenzje pośród odwiedzających go osób, przyjeżdżający chwalą nie tylko wspaniałe zabytki i atrakcje, ale także bazę kwater i smaczne jedzenie. Jedną z najbardziej popularnych wrocławskich atrakcji, znaną za granicą oraz w Polsce, jest ogród (klik!) zoologiczny. Ogród [wycinka drzew w Warszawie] ten to największa placówka tego typu, zajmuje powierzchnię 33 hektarów i mieszka w nim ponad 5 tysięcy różnych zwierząt. Jest również najstarszym ogrodem, ponieważ jego początki sięgają roku 1865. W roku 2014 w części ogrodu powstała kolejna atrakcja, która przyciąga wiele tysięcy turystów, to znaczy Afrykarium. Jest to olbrzymi pawilon z paroma basenami, jakie są zamieszkałe przez wodnych mieszkańców kilku rodzajów afrykańskich wód.

Więcej artykułów

Wrocław to jedno z najładniejszych miast w Polsce, jakie koniecznie musisz zobaczyć

Odra
Autor: http://www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu
W Polsce jest wiele miasteczek, jakie powinno się w swoim życiu odwiedzić. Przeważnie zachwycamy się zagranicznymi metropoliami, nie wiedząc jakie dobra mamy w swoim kraju. Jeśli pooglądamy przeróżne rankingi to zauważymy, że Wrocław często się w nich pojawia.


Atrakcje Wrocławia to także wspaniałe, mające swoją historię w średniowieczu zabytkowe budynki. Wrocławski rynek bez przerwy jest pełen życia, a w pięknie wyremontowanych kamienicach działają liczne restauracje i kluby. Główną część rynku to wrocławski Ratusz, jest on jedną z najładniejszych budowli tego typu w kraju. We wnętrzu Ratusza działa oddział Muzeum Miejskiego i najstarsza europejska restauracja. Więcej znajdziesz tutaj:

Odwiedzając Wrocław nie można pominąć także oglądnięcia Panoramy Racławickiej, koniecznym miejscem wycieczek jest także Ostrów Tumski. Za to z nowoczesnych atrakcji wymienić trzeba Sky Tower, największy obecnie budynek biurowy w Polsce, wysoki na 212 metrów. Na 49 piętrze otworzono widokowy taras, który jest codziennie oblegany przez odwiedzających. Widok z tego tarasu jest wspaniały, dziwić się więc nie ma czemu, że jest tam sporo kolejek. Z ciekawych miejsc Wrocławia można jeszcze wymienić Ogród Japoński obok Hali Stulecia, Krainę Miniatur a także słynne wrocławskie krasnale, będące obecnie symbolem tego miasta.
30-10-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.