Bukareszt – stolica Rumunii idealnym miejscem na krótki wypad, przekonaj się sam, że dobrze tutaj przyjechać

Podróże to zamiłowanie, jakie niewątpliwie absorbuje. Przecież dużo lepiej jest zwiedzić kolejne państwa, rozkoszować się nowymi specjałami, podziwiać fenomenalne zabytki oraz poznawać ludzi, z jakimi nie mielibyśmy ewentualności się spotkać chodząc z domu do pracy i pracy do domu, aniżeli cały czas siedzieć w swoich czterech ścianach, choćby najładniejszych.
Warto każdego miesiąca odkładać sobie sumę, jaką możemy przeznaczyć na krótsze i dalsze wycieczki, kiedy uda nam się trafić na atrakcyjną cenę przelotu albo wycieczki. A takim miastem, które świetnie nadaje się na kilkudniowy wypad, jest Bukareszt. Czym nas urzeknie?
miasto
Autor: Daniel Jolivet
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Więcej artykułów

Genialne miejsce na wypad w polskie góry

Karpacz, widok ze Śnieżki
Autor: arekz
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jest w Sudetach miasto, które słynie z samych pozytywów, oczywiście miastem tym jest Karpacz (ogólnie o mieście). Karpacz, jako miejscowość turystyczna żyje z turystów postarało się o to by każdemu turyście było tam dobrze.


Przede wszystkim to miasto z kontrastami, które angażuje wraz z każdym krokiem, albowiem bezustannie chcielibyśmy zobaczyć więcej i więcej. Rumunia, co zauważysz już przez okna samolotu, wabi pięknym wybrzeżem. Sam Bukareszt zaś to liczne zabytki, które z pewnością warto jest dodać na swoją listę godnych zobaczenia miejsc w nadmienionym mieście (spprawdź więcej). W szczególnej mierze są to muzea, greckokatolickie cerkwie, a niektóre spośród nich są naprawdę pięknie zdobione, jak również przecudowne parki, w których możemy wypocząć w trakcie zwiedzania.
miasto
Autor: Wygoda Travel
Zaczerpnięte z: Wygoda Travel


Szczególnie znanym parkiem jest Park Herastrau. To przepiękna, barwna część miasta, w której możemy korzystać z darmowej albo płatnej części wraz z Muzeum Wsi, do jakiego dobrze iść, jeżeli pozwala nam na to czas. Kluczowym punktem miasta jest plac Piata Unirii z olbrzymią fontanną w samym środku. To tak właściwie punkt, z jakiego warto jest zacząć zwiedzanie, aby później iść dalej (wejdź na tę stronę). Niewątpliwie trzeba zobaczyć także Pałac Parlamentarny i Pałac Królewski, o którym najpierw warto odrobinę poczytać, ponieważ jego historia jest niesłychanie interesująca. Aktualnie w Pałacu mieści się Narodowe Muzeum Sztuki, w którym możemy podziwiać dzieła rumuńskie.


Kiedy wrócimy z Bukaresztu, możemy wybrać kolejny punkt podróży. Może Odessa? Przepiękne miasto Ukrainy, umiejscowione nad Morzem Czarnym. Zima jest tutaj krótka i łagodna, toteż nie musimy koniecznie jechać latem. Zimowe miesiące są również znakomite do zwiedzania, a też bilety są o wiele tańsze, więc dobrze śledzić oferty oraz już zaplanować następną podróż.
19-03-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.