Bukareszt – stolica Rumunii idealnym miejscem na krótki wypad, przekonaj się sam, że dobrze tutaj przyjechać

Podróże to zamiłowanie, jakie niewątpliwie absorbuje. Przecież dużo lepiej jest zwiedzić kolejne państwa, rozkoszować się nowymi specjałami, podziwiać fenomenalne zabytki oraz poznawać ludzi, z jakimi nie mielibyśmy ewentualności się spotkać chodząc z domu do pracy i pracy do domu, aniżeli cały czas siedzieć w swoich czterech ścianach, choćby najładniejszych.
Warto każdego miesiąca odkładać sobie sumę, jaką możemy przeznaczyć na krótsze i dalsze wycieczki, kiedy uda nam się trafić na atrakcyjną cenę przelotu albo wycieczki. A takim miastem, które świetnie nadaje się na kilkudniowy wypad, jest Bukareszt. Czym nas urzeknie?
miasto
Autor: Daniel Jolivet
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Przede wszystkim to miasto z kontrastami, które angażuje wraz z każdym krokiem, albowiem bezustannie chcielibyśmy zobaczyć więcej i więcej. Rumunia, co zauważysz już przez okna samolotu, wabi pięknym wybrzeżem. Sam Bukareszt zaś to liczne zabytki, które z pewnością warto jest dodać na swoją listę godnych zobaczenia miejsc w nadmienionym mieście (spprawdź więcej). W szczególnej mierze są to muzea, greckokatolickie cerkwie, a niektóre spośród nich są naprawdę pięknie zdobione, jak również przecudowne parki, w których możemy wypocząć w trakcie zwiedzania.
miasto
Autor: Wygoda Travel
Zaczerpnięte z: Wygoda Travel


Więcej artykułów

Do jakich odległych krajów dobrze polecieć? Jakie są warte uwagi? Jakie istnieją najciekawsze oferty?

Warszawa
Zaczerpnięte z: flickr.com
Podróżowanie jeszcze nigdy wcześnie nie było tak bezproblemowe jak dziś. Otwarte granice oraz coraz większa ilość tanich biur podróży sprawiają, iż jesteśmy w stanie polecieć właściwie w każde miejsce. Jak myślimy o lotach to błyskawicznie mamy na myśli bardzo ciekawe, odległe kierunki, te, które być może odwiedzimy jedyny raz w życiu. Marzymy o nich, zastanawiamy się jak się przygotować do takiego lotu, szukamy najlepszych ofert. A najbardziej ciekawe jest to, że mamy możliwości, ażeby tego dokonać. W dzisiejszym artykule dwa z pewnością interesujące miejsca, jedno oraz drugie dość oddalone od naszego kraju.


Szczególnie znanym parkiem jest Park Herastrau.

Czy jesteś zdania omawiany temat jest niesamowicie interesujący? Jeśli tak uważasz, to wejdź na oryginalny serwis www (https://www.hotelmikolajki.pl/hotel/pokoje) - tam znajdziesz równie intrygujące dane.

To przepiękna, barwna część miasta, w której możemy korzystać z darmowej albo płatnej części wraz z Muzeum Wsi, do jakiego dobrze iść, jeżeli pozwala nam na to czas. Kluczowym punktem miasta jest plac Piata Unirii z olbrzymią fontanną w samym środku. To tak właściwie punkt, z jakiego warto jest zacząć zwiedzanie, aby później iść dalej (wejdź na tę stronę). Niewątpliwie trzeba zobaczyć także Pałac Parlamentarny i Pałac Królewski, o którym najpierw warto odrobinę poczytać, ponieważ jego historia jest niesłychanie interesująca. Aktualnie w Pałacu mieści się Narodowe Muzeum Sztuki, w którym możemy podziwiać dzieła rumuńskie.


Kiedy wrócimy z Bukaresztu, możemy wybrać kolejny punkt podróży. Może Odessa? Przepiękne miasto Ukrainy, umiejscowione nad Morzem Czarnym. Zima jest tutaj krótka i łagodna, toteż nie musimy koniecznie jechać latem. Zimowe miesiące są również znakomite do zwiedzania, a też bilety są o wiele tańsze, więc dobrze śledzić oferty oraz już zaplanować następną podróż.
11-01-2022
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.