Odpoczynek w siodle

Czasu coraz skromniej, wakacje zbliżają się dużymi krokami, dziecko zniecierpliwione – co roku ten sam scenariusz, czyli gorączkowe poszukiwania wyśnionego obozu dla swoich pociech zaczęte. W dzisiejszym materiale przedstawimy jak uniknąć owej stresującej sytuacji jak też posłać dziecko na kapitalną przygodę w stadninie koników.

zielone szkoły w Bieszczadach
Autor: Przemyslaw Kozuch
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Po pierwsze, odpowiedz sobie na zapytanie – jaki jest zamiar wczasów w siodle? Pragniesz, aby Twoje dziecko za wszelką cenę polepszało zdolności jeździeckie, czy starczy dobra zabawa i hipoterapia? Między jazdami instruktaż siodłania, opieka nad swym koniem, karmienie a także pozostałe prace stajenne? Czy też ciekawią je inne aktywności – piłka siatkowa, tenis, pływanie? Odpowiedź na owe pytania na pewno pomoże Ci w dokonaniu właściwego wyboru.

Poza tym - wybierz typ obozu, np. na patataj.com (patataj.com)znych propozycji dostępnych na rynku bez trudu można wyróżnić trzy podstawowe typy obozów.

Obóz sportowy. Obszar dużych ośrodków, jakie angażują nauczycieli różnego typu dyscyplin – od specjalistów tenisa stołowego oraz odnowy biologicznej do szkoleniowców surwiwalu, czy wspinaczki skałkowej. Tak wyglądają podejmowane działania każdego dnia, poczynając od nauki jazdy konnej po windsurfing, czy karate. Ilość zajęć ogranicza jedynie infrastruktura ośrodka.

dzieci na koniach
W interesującym nas temacie, zatem zapleczu jeździeckim, na ogół są to place na świeżym powietrzu, bez zadaszenia. W przypadku niesprzyjającej aury jazda konna nie odbywa się z powodu braku hali. Gdy jazda konna nie jest pierwszeństwem dla Twojego malucha, nie ma potrzeby kształtowania swych umiejętności, a chce po prostu spędzić aktywnie swe wakacje – to z całą pewnością sportowy obóz spełni jego wyczekiwania.

Obóz jeździObóz jeździecki (Obóz jeździecki)ch jak też średnich stadnin koni, które stawiają na rodzinną, kameralną atmosferę. Dziecko przebywa w towarzystwie osób, które mają wspólne zainteresowania. Nawiązuje znajomości, przyjaźnie, które okazują się nierzadko być nadzwyczaj trwałymi. Niewątpliwą atrakcją każdego obozu konnego są wyjazdy w teren – nie mamy tu żadnych „korytarzy” i pozostałych wynalazków, żadnych ograniczeń.

Swoboda panuje także na placach maneżowych – pełnowymiarowych, z dobrym podłożem. Przeszkodą nie będzie także aura – ośrodki tego typu posiadają zazwyczaj krytą halę.
28-01-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.