Wspaniały weekend w Budapeszcie – co można zobaczyć, aby poznać to rewelacyjne miasto?

Wolny weekend to nie takie często zjawisko w teraźniejszej zalatanej rzeczywistości. Powinniśmy zrobić tak wiele rzeczy, że czasami nawet te dwa dni mamy zajęte 24 godziny na dobę. toteż kiedy tylko uda nam się wygospodarować trochę czasu, warto spożytkować go w najbardziej dobry sposób, a mianowicie – na podróżowanie. Podróże kształcą, zapewniają niemało wrażeń i doświadczeń, jak również umożliwiają fantastycznie spędzać czas z kimś bliskim. Miastem, jakie wyjątkowo warto zobaczyć, jest Budapeszt. Dowiedz się, z jakiej racji.
miasto
Autor: Francisco Anzola
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Nade wszystko dlatego, że to barwna stolica Węgier, w jakiej właściwie nie możemy się nudzić. Można tam pojechać o każdej porze roku, gdyż zawsze oczekuje nas wiele atrakcji, a wycieczkę najlepiej jest zacząć od zobaczenia całego miasta z góry Gellerta. Na wielkim, zielonym wzgórzu umiejscowionym w centrum miasta czekają na nas rewelacyjne widoki na miasto oraz rzekę Dunaj. Poza pejzażami czeka na nas cytadela i Pomnik Wolności (dowiedz się więcej). Następnie możemy udać się do Zamku, do którego zajedziemy kolejką albo przespacerujemy się, jeżeli także na urlopie (Jeśli potrzebujesz kierunku na wakacje rzuc okiem na coraltravel anie wczasy grecja) zamierzamy dbać o formę. Na kolejkę zawsze jest spora kolejka, a trasa wcale nie jest zbyt długa, dlatego faktycznie warto się przejść. W kolejnych krokach Budapeszt zaprasza nas na Most Szechenyi. Otaczają go wielkie, kamienne lwy, z jakimi można cyknąć sobie zdjęcie.

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu masz zamiar jeszcze bardziej precyzyjnie przeanalizować ten temat, zalecamy tą treść, gdyż ona jest równie niebanalna!

Budapeszt
Autor: Costel Slincu
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Kolejnym niebywale znanym turystom punktem Budapesztu jest parlament, ulokowany tuż nad brzegiem Dunaju. Wnętrze jest dostępne dla zwiedzających osób, ale naturalnie pewne sale są wyłączone ze zwiedzania w trakcie obrad. Dobrze podjąć decyzję o wejściu do parlamentu, gdyż jest tam faktycznie pięknie. Nie można też pominąć Placu Świętej Trójcy, naokoło jakiego odnajdziemy niemało restauracji oraz sklepików, w których zakupimy pamiątki dla rodziny. Każdy lubi otrzymywać podarki, dlatego przywieźmy im coś z tej fantastycznej podróży. Może chciałbyś zwiedzić inne miasto? To żaden problem.


Więcej artykułów

Jak zorganizować wolny czas z całą rodziną? O czym powinniśmy pamiętać? Co jest najważniejsze?

Wycieczka
Autor: Michael Coghlan
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Nie da się ukryć, że w obecnych czasach całe rodziny bardzo często wybierają się na wycieczki rowerami. Dzięki temu z całą pewnością będzie można zacieśnić uczucia rodzinne, a to jest niezwykle ważna sprawa.Tego rodzaju przejażdżki wymuszają jednak właściwego planu, przygotowania i ekwipunku. Każdy z nas chyba dobrze zdaje sobie sprawę, że niezbędnych jest wiele części, które muszą być wypełnione, żeby dana podróż mogła się w ogóle odbyć.


Po powrocie z Budapesztu można już zaplanować następną podróż, na przykład do Toronto (odwiedź serwis). W tym największym mieście Kanady jest również sporo do zwiedzenia, toteż nawet nie rozpakowuj torby, ale już dziś znajdź korzystnych ofert lotniczych.
29-05-2021
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.