Zwiedź z nami Trójmiasto - przewodnik

Zamierzasz przybycie do Trójmiasta? Jesteś już na tam i nie masz pojęcia w jaki sposób zaplanować swój pobyt, od czego począć zwiedzanie? Spodziewasz się odwiedzin rodziny bądź znajomych i nie wiesz w jakie miejsca ich wziąć, co polecić, gdzie zaprosić? Nasz informator pomoże Ci dotrzeć do najciekawszych miejsc , poznać najistotniejsze atrakcje, Gdańsk, Gdynia, Sopot.


Każde miasto turystyczne ma parę takowych miejsc, zwanymi atrakcjami.


W Paryżu jest to Luwr, w Londynie Pałac Buckingham, w stolicy Polski Kolumna Zygmunta, w Krakowie Sukiennice. Co jest takowym symbolem Trójmiasta? Czego nie można pominąć? Trójmiasto to nie jakiś organizm miejski, lecz trzy miasta, więc też kilkanaście różnych wizytówek.


sopot
Autor: r. nial bradshaw
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Trójmiasta nie byłoby naturalnie bez gdańskiej fontanny Neptuna, imponującego Żurawia i stoczniowych dźwigów wpisanych w panoramę Gdańska, bez mola w Sopocie albo gdyńskiego klifu oraz żaglowca "Dar Pomorza". Należy jednakże mieć na uwadze, iż prócz zabytków oraz popularnych obiektów każde z trzech miejscowości posiadają własne "perełki", do odkrycia których zachęcamy podczas indywidualnych wyjazdów. Pewne jest że - w Trójmieście nie możesz nudzić się! W tym miejscu zabawisz się w klubach nocnych, doświadczysz choroby morskiej, poleżysz na piasku, skosztujesz regionalnej kuchni oraz skorzystasz z dostatniej oferty wydarzeń kulturalnych oraz rozrywkowych. Tu znajdziesz piasek pod stopami, poczujesz nadmorską bryzę, w tej okolicy na pewno złapiesz wiatr w żagle.


Więcej artykułów

Jak na wakacje to jedynie do Kołobrzegu!

urlop
Autor: Ludo
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W każde wakacje nad polskie wybrzeże ściągają miliony turystów. Powód jest jeden. Nigdzie na Starym Kontynencie nie ma takich plaż jak u nas. Szerokich, białych i z delikatnym piaskiem. Toteż, nie trzeba podróżować do Chorwacji czy na Kubę, po to by na własnej skórze odczuć gorące słońce i zrelaksować się.


Przed ekskursją warto przemyśleć kwestię transportu. Do Trójmiasta bez trudu dotrzesz z każdego większego grodu prywatnym środkiem transportu, autokarem względnie pociągiem.
20-06-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.