Jeżeli zamierasz podczas dni wolnych od pracy spać na biwaku, nie zapomnij zabrać ze sobą paru niezbędnych przyborów

Urlopowy czas chcielibyśmy spędzić nie tylko w towarzystwie kolegów z szkolnych lat, ale również w jakimś interesującym zakątku w naszej ojczyźnie albo zagranicą. Gdy jedni preferują pobyt w ekskluzywnym hotelu, to pozostali decydują się na kilkudniową wyprawę w góry. Decyzję, gdzie się wybrać, trzeba podjąć odpowiednio wcześniej, bo od tej właśnie decyzji wiele zależy, np. zawartość walizki.

Pralka turystyczna
Niekiedy przecież jesteśmy zmuszeni na kilka dni przed planowanym urlopem wybrać się na zakupy i kupić wszystko, czego nie odszukaliśmy w domowych szufladach. Turystom, którzy jadą pod namiot przyda się parę bardzo użytecznych przedmiotów. A do nich z pewnością trzeba byłoby wliczyć latarki, śpiwory i ciepłe okrycia.

Jeśli powyższy artykuł daje Ci do myślenia, kliknij tu oraz ponadto zdobądź więcej info, które również są godne zauważenia.

Na biwaku potrzebujemy także wielu artykułów, które później posłużą do przyrządzania posiłków. Jednak prawdziwym wyzwaniem bywa pranie pobrudzonych, a i nierzadko przepoconych ubrań. I byłby w błędzie ten, kto by twierdził, że na biwak nie można zabrać ze sobą pralki.

Scrubba bag to nietuzinkowa pralka, którą można bez najmniejszego kłopotu zapakować nawet do niedużego plecaka. A dzięki takiemu postępowaniu zaoszczędzimy miejsca i będziemy mogli spakować pozostałe, tak samo niezbędne rzeczy. taka pralka turystyczna ma formę torebki, do której wlewa się wodę i odrobinę płynu do prania. Potem wystarczy parę bądź kilkanaście minut, w zależności od stopnia zabrudzenia koszulek, potrząsać tą torebką. Kolejną fazą prania bywa, tak jak w przypadku tego domowego prania, płukanie, które odbywa się w taki sam sposób, jak poprzedni etap. A czyste slipy można spokojnie wywiesić na prowizorycznie rozwieszonym sznurku.

Pralka turystyczna wydaje się pozostawać idealnym rozwiązanie dla tych, którzy nie pragną spędzać urlopu pod dachem hoteli, ale na wolnym powietrzu. Jednak świetnie znane przysłowie przypomina nam, że każdy kij ma dwa końce.

Scrubba bag, tak jak zresztą każda inna przenośna pralka, okaże się zbyt mała, jeśli będziemy chcieli w czasie wyprawy po górach wyprać ubrania większych rozmiarów, dla przykładu kombinezon. Nasza rada jest więc taka, aby jeszcze w momencie planowania wyjazdu spakować do plecaka dodatkowe okrycie wierzchnie albo jeszcze jedną parę dżinsów, żeby później nie martwić, co na siebie włożyć.
04-03-2022
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.