Często rekomendowane miasteczka na wczasy w naszym kraju

Udając się na krótki wyjazd na weekend lub na długie wczasy większość turystów wybiera miejsca znane i sprawdzone. Zależnie od oczekiwań i preferencji można się zdecydować na górskie wędrowanie, żagle na mazurach albo leżenie plackiem na plaży w jednej z nadbrzeżnych miejscowości wypoczynkowych. W każdym z tych regionów znajduje się przynajmniej kilka miejscowości, które kuszą turystów dużą liczbą rozrywek, i przez to są tłumnie odwiedzane i w wakacyjne miesiące, i podczas krótkiego urlopu.


Jastarnia
Autor: http://sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://sxc.hu
Wśród miejscowości nad morzem niewątpliwie dużym zainteresowaniem zaczęła się cieszyć Jastarnia.

Chcemy Cię namówić do nowej porywającej strony - kontynuuj poszukiwania bez limitów, aby móc zapoznać się z nowymi artykułami na ten temat.

Leżąca w jednym z najbardziej czystych regionów nabrzeża jest znana z piaszczystych, szerokich plaż. Oczywiście największa ilość turystów przypada na okres wakacyjny, czyli lipiec i sierpień. Przez ten okres nadmorskie uliczki wypełniają się gwarem urlopowiczów, a w słoneczny dzień trudno jest wyszukać wolne miejsce na piasku. Rzecz jasna bez problemów można wypożyczyć sprzęt wodny, a poza tym spróbować swoich sił w windsurfingu albo nurkowaniu.

Ale największym plusem Jastarni jest jej specyficzny, leczniczy klimat, dzięki któremu tę uroczą miejscowość odwiedzać można przez cały rok. Po sezonie jest dużo mniej odwiedzających, ceny spadają, i wtedy można w spokoju i ciszy wypocząć jednocześnie podreperować swoje zdrowie.


morze
Autor: Justin De La Ornellas
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Na drugim krańcu Polski, w uroczym Beskidzie Śląskim leży jedno z najbardziej popularnych polskich uzdrowisk, to znaczy Ustroń. Miejscowość ta ceniona jest z licznych ośrodków leczniczych i wód mineralnych, i praktycznie przez cały rok przyjmuje ogromne ilości kuracjuszy. Ustroń jest doskonałą bazą wypadową do wycieczek pieszych i rowerowych.

Jeżeli chcesz zobaczyć coś rzeczywiście niesamowitego? Nie ma żadnego problemu - spójrz na to (https://goldwasser.pl/prezenty-na-swieta/) a satysfakcja będzie gwarantowane.

W okolicy jest kilkanaście ciekawych szlaków pieszych, prowadzących przez wspaniałe pobliskie szczyty, a spora ilość rowerowych ścieżek zachęca miłośników dwóch kółek do spróbowania tej formy aktywności.

Zimowa pora to rzecz jasna szeroka propozycja dla snowboardzistów i narciarzy, na nich czeka parę wyciągów w samym mieście i przynajmniej drugie tyle w pobliskiej okolicy. Poza tym Ustroń ma sporo do zaproponowania dla najmłodszych, na nich oczekuje Leśny Park Niespodzianek, saneczkowy tor i dwa linowe parki dla najbardziej odważnych.
28-12-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.