Jak należy wybierać ubiór na wycieczki w góry, jakie dodatkowe wyposażenie będzie przy tym przydatne

Górskie wędrówki to jeden z bardzo popularnych sposobów spędzania wolnego czasu. Nasz kraj ma to szczęście, że w zasadzie całe południe to większe i mniejsze pasma górskie, wraz z wysokimi na dwa i pół tysiąca metrów Tatrami. Góry cieszą się powodzeniem w każdej porze roku, i praktycznie w każdym okresie znajdują się chętni do tego, aby po nich wędrować. Jednak bez względu na to, czy ktoś będzie się wybierał w góry latem, jak jest trzydziestostopniowy upał, czy jednak zimą, to za każdym razem właściwe wyposażenie jest konieczne.


wspinaczka górska
Autor: Randen Pederson
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Niekiedy usłyszeć można o beztrosce a niekiedy i kretynizmie, gdy ktoś wybiera się na Giewont w klapkach czy późną jesienią idzie bez ciepłego ubrania. Pogoda szczególnie w wysokich górach jest mało przewidywalna, i dlatego też nawet na kilkugodzinną popołudniową wycieczkę należy się należycie przygotować. A tym bardziej jest to konieczne, jeżeli ktoś planuje wędrować po górach w zimie, kiedy szlaki są pełne lodu, czy też w niebezpieczne, wysokie partie - w takiej sytuacji oprócz standardowego wyposażenia konieczny jest odpowiedni sprzęt wspinaczkowy i jego odpowiednia znajomość - wybór sprzętu wspinaczkowego.

Podstawą górskich wędrówek są odpowiednie buty. Muszą one posiadać porządną, odporną na ślizganie podeszwę, oraz ze względów bezpieczeństwa zakrywać muszą całą kostkę, przez co ogranicza się ryzyko zwichnięć albo skręceń. Jeśli planuje się wycieczki w jesieni albo na wiosnę to buty powinny być nieprzemakalne, wtedy zapewnią należyty komfort na wypadek jakiejś burzy czy ulewy.

Kliknij na odnośnik do strony (https://zygzakrent.pl/serwis-rowerowy-harklowa/), on przedstawi Ci temat, który Cię aktualnie zainteresował. Zobacz artykuł, zawierający ciekawe informacje.Warto również zadbać o odpowiednią odzież, musi być ona lekka i oddychająca, a jednocześnie nieprzemakalna i ciepła. Wiele osób na górskie wycieczki zakłada najzwyklejsze kurtki sportowe, jednak nie zawsze będzie to dobry pomysł - kurtki sportowe wysokiej jakości. Jeśli taka kurtka nie będzie posiadać odpowiednich membran chroniących przed wiatrem i deszczem, to jednak się nie sprawdzi. Bez wątpienia także trzeba pamiętać o ciepłej czapce i rękawiczkach, no i rzecz jasna wszystko co potrzebne należy zapakować do wygodnego, pojemnego plecaka.
29-11-2022
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.