Jakie kupić łoża do hotelu?

Najważniejszym wyposażeniem pokoju w każdym hotelu jest rzecz jasna łóżko. W ogromnej mierze to właśnie do niego zależy, jak hotelowi goście będą wspominać pobyt w hotelu. Jakie więc wybrać łóżka hotelowe, aby goście spędzili noc komfortowo i chcieli do hotelu powrócić?
Zobacz np.:

dostawki w hotelu
Autor: Torsten Maue
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Oferta łóżek hotelowych jest wyjątkowo duża. Właściciele hoteli mają do wyboru łóżka hotelowe przeznaczone dla jednej osoby, podwójne, ale również tak zwane dostawki. Oprócz tego w pokojach w hotelu możemy zastać duże łóżka podwójne. Ten ostatni typ łóżek nazywany jest queen size. W przeważającej liczbie przypadków dokonując wyboru administratorzy hoteli, hosteli i moteli decydują się na łóżka hotelowe o podwójnym materacu. To korzystne rozwiązanie, ponieważ pozwala dostosować obicie wierzchnie materaca do ogólnej kolorystyki pokoju, w którym ma się znaleźć. Kupując łóżka do hotelu, powinno się wybierać modele o lekkiej konstrukcji. Taki typ konstrukcji sprawi, że obsługa hotelowa nie będzie miała trudności z odsunięciem łóżka w celu dokładnego posprzątania pokoju. Łóżka , które mają podwójny materac (zobacz materac 80x200) noszą nazwę łóżek kontynentalnych.

Polecana strona:

pokój hotelowy
Autor: Sean MacEntee
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wybór porządnego łóżka do pokoju hotelowego to jednak nie wszystko. Dla gości, którzy zatrzymali się w hotelu liczy się nie tylko wygodny materac. Goście hotelowi zwrócą również uwagę, czy sama konstrukcja łóżka jest utrzymana w czystości, ale też czy sam materac również jest czysty. Właściciele hotelu i obsługa hotelowa powinni więc dołożyć dużych starań, aby utrzymać je w idealnej czystości. Z kolei z punktu widzenia hotelowej obsługi liczy się przede wszystkim to, czy można szybko wymienić pościel na nową. Kupując nowe łóżka, trzeba więc postawić na taki model, który umożliwi szybką i wygodną zmianę pościeli. Rodzaj łóżka musi być dobrany także do standardu na jakim utrzymany jest hotel. W hostelu raczej nie uda się zastać łóżek queen size. W hotelach o wysokim, co najmniej trzygwiazdkowym standardzie, na gości będzie czekać nie tylko duże, ale także wysokie łóżko. Nie bez znaczenia jest także jego szerokość. W hotelu o najwyższym standardzie nawet w pokoju dla jednej osoby gość będzie spał na szerokim łóżku. Na łóżko, którego szerokość wynosi sto czterdzieści centymetrów nie mogą liczyć goście hosteli.


Więcej artykułów

Nieodzowne tekstylia hotelowe. Każdy kierownik hotelu powinien to wiedzieć

pokój hotelowy
Autor: Sean MacEntee
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach każdy hotel musi posiadać pościel, ręczniki, szlafroki, oraz inne potrzebne tekstylia. Poza wyposażeniem pokoi w umeblowanie każdy hotel powinien zadbać o zakup należytej liczby tekstyliów. Tekstylia hotelowe to nazwa wspólna każdego rodzajów obrusów, pościeli, serwet, bieżników, pokrowców na krzesła, serwetek materiałowych, narzut, chodników materiałowych, ręczników, szlafroków, kapci, firanek, również zasłon przydatnych w hotelu. Tekstylia hotelowe są zazwyczaj oznaczone logo hotelu. Kwestia znakowania hotelowych tekstyliów jest istotna ze względów wizerunkowych.
18-07-2023
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.