Gdzie otrzymać patent motorowodnego sternika?

By móc zgodnie z polskim prawem prowadzić jacht motorowodny, powinniśmy posiadać stosowny patent. Dokument taki dostaje się po przejściu należytego szkolenia oraz zdaniu sprawdzianu.


Buty na lato, espadryle
Autor: S’Portofino
Zaczerpnięte z: S’Portofino
Kurs motorowodny możemy po skończeniu 14. roku życia. Patent uprawnia do prowadzenia jachtów motorowych bez czy z dodatkowym napędem mechanicznym po śródlądowych wodach, a również po morskich wodach wewnętrznych. A gdzie go pozyskać i z jakimi wydatkami się to wiąże?


spodenki
Autor: Jan Bommes
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Ażeby móc bez kłopotu zdać egzamin na patent, dobrze jest na początek przejść stosowny kurs, na jakim przyswoimy sobie wiedzę powiązaną z: wytycznymi kierowania jachtami motorowymi, regułami poruszania się akwenach wodnych jak też wszystkimi innymi niezbędnymi przedmiotami. Kurs (zobacz --> kurs trenera personalnego !) taki przebyć można – w zależności od możliwości i preferencji – w trybie stacjonarnym bądź też na cyklicznie prowadzonych zajęciach. Więcej info o .


sportowcy
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Dla młodych najlepszym miejscem na pozyskanie patentu może być dla przykładu obóz żeglarski, aranżowany chociażby na Mazurach, który pomoże dokładnie i szybko zapoznać ze wszystkimi zagadnieniami i od razu podejść do sprawdzianu. Kursy takie organizowane są przez mnóstwo klubów sportowych bądź wodnych. Koszty szkoleń są zróżnicowane – wszystko zależy od zakresu szkolenia, okresu trwania, bądź lokalizacji. Dobrze jest jednakże, wybierając szkolenie dla siebie albo dla swego nastoletniego potomka, przyjrzeć się szczegółowo jednostce go aranżującej.


Chodzi o to, aby mieć pełne przekonanie, iż zajęcia są prowadzone sumiennie a także z zachowaniem reguł bezpieczeństwa. Coraz więcej ludzi decyduje się współcześnie na kupno jachtu - dowiedz się więcej: , stąd takie kursy zyskują na wziętości.
03-08-2023
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.