Kitesurfing - pasjonujący i modny sport trenowany na tafli

Kitesurfing, znany również jako kiteboarding, to ogromnie słynny sport wodny, który dostarcza mnogość emocji. Coraz więcej ludzi, lubiących sporty wodne, zaczyna praktykować kitesurfing.

Sport ten można praktykować na wielu wodach, zarówno słodkowodnych jak również morskich, na przykład na wybrzeżu Bałtyku. Kitesurfing to sport, który jest nieco podobny do windsurfingu, aczkolwiek w sporcie tym całkiem inaczej prowadzi się deskę. W kitesurfingu deskę kierujemy na krawędzi, a w windsurfingu jest ona kierowana na płasko. W kitesurfingu nie stosuje się także klasycznego żagla, lecz latawca, który utrzymuje kitesurfera w dość znacznej odległości, przypiętego na specjalnej uprzęży.

kitesurfing
Autor: Alberto Otero García
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Żeby praktykować kitesurfing z pewnością należy posiadać odpowiedni, stosowny sprzęt przeznaczony właśnie do tego sportu. Wybierajmy markowy i oryginalny sprzęt, jaki będzie charakteryzować się odpornością i trwałością. Możemy wyróżnić parę modeli desek do kitesurfingu, wskutek tego warto zapoznać się z ich rodzajami i odszukać odpowiednią dla siebie. Do najpopularniejszych przynależy Twin-Tip oraz Directional. Także latawce dostępne są w kilku rozlicznych wariantach, w sklepach znajdziemy latawce Bow, LEI, Delta, Digma, oraz także latawce komorowe.http://edenbus.com.pl/ - link do strony -Jeżeli dopiero zaczynamy swoją przygodę z kitesurfingiem, to niewątpliwie winniśmy zapisać się na dobry kurs, na którym zdobędziemy zarówno wiedzę teoretyczną i użyteczną.


Więcej artykułów

Dokąd pojechać na wycieczkę? Polecamy najładniejsze miejsca w Polsce, które już dzisiaj możesz poznać z nami!

autokar, podróż
Autor: mdc LEROY
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi w Polsce na szczęście więcej zarabia - dzięki temu możemy sobie pozwolić przykładowo na zagraniczne wojaże. Gdy zachłysnęliśmy się możliwością spędzania wczasów na przykładu w Turcji czy w Egipcie niemalże za cenę wczasów nad polskim morzem, a jednocześnie właściwie z gwarancją pięknej pogody, bez wątpliwości zapomnieliśmy o tym, co uroczego może nam zaproponować Polska.

Należałoby wybrać się również na kitesurfing wyjazdy, które kierowane są również do jednostek początkujących. Na takich wyjazdach, jak w Summer Motion, na pewno sporo lepiej się podszkolimy, ponadto będziemy mieli okazję zapoznać sporo ciekawych, nowych jednostek. Wyjazdy kitesurfingowe odbywają się w przeróżnych częściach Polski oraz za granicą, zatem jednocześnie będziemy mogli zwiedzić i poznać atrakcyjne miejsca. Takie wyjazdy są więc nie wyłącznie nauką, ale też cudowną przygodą i możliwością na wyborne, dynamiczne spędzenie wolnego czasu.
30-05-2022
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.