Ciekawe miejsca na aktywny urlop czyli co proponują nadal niedostępne i dzikie Bieszczady

Bieszczady to jeden z nielicznych naprawdę dzikich, nie do końca poznanych jeszcze rejonów Polski. W ostatnich latach mocno się to zmienia, turystyka jest coraz bardziej promowana, pojawiają się kolejne atrakcje i miejsca noclegowe, lecz nadal daleko im brakuje do tej komercyjnej masówki, którą można zobaczyć na przykład w Zakopanem.


Bieszczady
Autor: Pawel
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
I w sumie chyba dobrze, że tak jest, bo w końcu Bieszczady od wielu lat były symbolem braku cywilizacji i dzikości, a wyjazd do nich był prawdziwą ucieczką od bieżącej gonitwy i doskonałym wypoczynkiem. Bardzo duży wpływ na to ma tamtejsza przyroda, bardzo surowa a jednocześnie dziewicza. Wychodząc na bieszkadzkie szlaki można wędrować albo tymi popularnymi, na jakich jeszcze się spotyka turystów, albo zejść w którymś momencie na te rzadziej uczęszczane, na jakich niekiedy i przez cały dzień nikogo nie ma. Bieszczady mają dość duży obszar, więc i miejsca na wędrowanie po górach będzie tam naprawdę sporo, jeżeli ktoś będzie cenił ciszę i spokój, to miejsce to jest zdecydowanie dla niego ( bieszczady).

Bez wątpienia największą atrakcją Bieszczad są góry i wyznaczone między nimi wspaniałe szlaki. Ale ten właśnie rejon przyciąga również całkowicie inny rodzaj turystów, to znaczy miłośników żaglówek i innych sportów na wodzie. Wszystko za sprawą największego w naszym kraju sztucznego zbiornika, którym jest Jezioro Solińskie.

Zaciekawił Cię poniższy komentarz z serwisu? Jeśli go nie aprobujesz, to zapraszamy do sprzeciwu. Każda debata jest przydatna.

Już sama zapora jest bardzo dużą turystyczną atrakcją, wysoka na kilkadziesiąt metrów zatrzymuje parę milionów litrów wody uwięzionej w zbiorniku - zobacz całą kategorię.


Solińskie Jezioro w szybkim tempie stało się ogromnie popularnym miejscem żeglowania, obecnie nie można na nim pływać sprzętem z silnikami, więc panują tam właśnie żaglówki, ale także kajaki i rowery wodne. Niektórzy będą porównywać warunki które tam panują z tym, co można spotkać na Mazurach, a wielkość tego zbiornika jest na tyle duża, że naprawdę da się spędzić wiele dni na wodzie bez żadnej nudy. Dzięki obecności jeziora urlop w Bieszczadach można spędzać bardzo ciekawie, z jednej strony wędrując po górach, a następnie dla odmiany plażując i pływając na wodnych sprzętach.
01-02-2022
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.