Do jakich odległych krajów dobrze polecieć? Jakie są warte uwagi? Jakie istnieją najciekawsze oferty?

Podróżowanie jeszcze nigdy nie było tak bezproblemowe jak dzisiaj. Otwarte granice i coraz większa ilość tanich biur podróży sprawiają, iż można polecieć praktycznie w każde miejsce. Jeśli myślimy o lotach to błyskawicznie mamy na myśli ciekawe, odległe kierunki, te, jakie być może odwiedzimy raz w życiu. Marzymy o nich, zastanawiamy się jak się przygotować do takiego lotu, poszukujemy najlepszych ofert. A najbardziej ciekawe jest to, iż mamy możliwości, żeby to zrobić. W dzisiejszym artykule dwa zdecydowanie interesujące miejsca, jedno i drugie dość oddalone od Polski.
Pierwsze z nich to Tokio, czyli stolica Japonii. To piękne i nowoczesne miasto położone nad Oceanem Spokojnym, wraz z przyległymi ośrodkami, typu Jokohama, Kawasaki oraz Saitama, liczy sobie około 33-37 milionów mieszkańców (poznaj coś nowego). Miasto tworzą dwadzieścia trzy dzielnice, definiowane są jako okręgi specjalne, które składają się na obszar dawnego miasta Tokio po rozszerzeniu granic w 1932 roku. Jednak jak wspomnieliśmy niedawno, typu Tokio to mowa także o całej prefekturze Tokijskiej, a jednocześnie o niezurbanizowanych terenach górskich. To dlatego ten cały miejski zespół określany jest po angielsku Greater Tokyo, co znaczy Wielkie Tokio. Tokio to dominujące centrum centrum koneser polityczne, handlowe, finansowe i edukacyjne. Nie ma konkurencji w Japonii pod kątem ilości siedzib biur, ministerstw lub korporacji.
samolot
Autor: Mark Harkin
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Więcej artykułów

Bukareszt – stolica Rumunii idealnym miejscem na krótki wypad, przekonaj się sam, że dobrze tutaj przyjechać

miasto
Autor: Wygoda Travel
Zaczerpnięte z: Wygoda Travel
Podróże są konikiem, jaki niewątpliwie pochłania. W końcu dużo lepiej jest odwiedzić kolejne kraje, próbować nowych specjałów, podziwiać fantastyczne zabytki i poznawać ludzi, z jakimi nie mielibyśmy ewentualności się spotkać chodząc z domu do pracy oraz pracy do domu, aniżeli wciąż siedzieć w swoich czterech ścianach, choćby bardzo ładnych.


Liczby nie zostawiają złudzeń, bo prawie 50% korporacji japońskich o najwyższym kapitale (więcej niż miliard jenów) ma tam własną siedzibę. Prawie dziesięć procent całej ludności w Japonii pracuje na terenie prefektury Tokio, wytwarzane jest tam aż 16,8% narodowego dochodu. Coraz większa ilość osób decyduje się na Tokio, popularne są więc loty do Tokio. Czasami jesteśmy w stanie wyszukać ciekawe oferty, więc za najlepszą cenę można zwiedzić to niezwykłe miasto. Tak samo dobrze pomyśleć o drugim omawianym mieście - Toronto. To najbardziej różnorodne pod kątem etnicznym miasto świata. Liczby mówią same za siebie, bo zamieszkuje tam ponad sto pięćdziesiąt grup etnicznych. Wedle władz Toronto, to najbardziej zielona metropolia świata.
miasto
Autor: Bill Benzon
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Faktycznie, prawie jedną piątą powierzchni pokrywają tereny zielone, co zdecydowanie odbiega od przeciętnej takiego kontynentu, bo przeważnie proporcja ta wygląda o wiele gorzej - 1/20. Tak więc na każdego z mieszkańców przypada dziesięć drzew, jednocześnie więcej jest pól golfowych niż w jakimkolwiek innym mieście. Rough Valley Park jest największym na świecie terenem zielonym w obrębie granic miasta, gdyż zajmuje powierzchnię około 5 tysięcy hektarów (przejdź do serwisu). Jak będziemy w Toronto z pewnością warto się do niego wybrać. Bez wątpienia to świetna propozycja dla osób, które uwielbiają wielkie miasta, ale także bardzo bliski kontakt z naturą. Loty z Warszawy do Toronto dostępne są całoroczne, ale zależnie od tego, jaki mamy miesiąc ceny mogą się różnić. Jeśli mamy więc w planach odwiedzić to niezwykłe miejsce, zaplanujmy lot wcześniej.
03-09-2023
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.