Czy aktualnie opłaca się zainwestować w mieszkanie na wynajem? Jaka jest obecna sytuacja na rynku mieszkaniowym?

Jeszcze kilka lat wcześniej przeżyliśmy wielki boom na kupno mieszkań traktowanych jako inwestycja i przeznaczonych jedynie na wynajem. Czy teraz ten trend się utRzymał Czy w ogóle sensowne jest kupowanie mieszkania tylko po to, żeby od razu je wynajmować? Po jak długim czasie możesz liczyć na zwrot zainwestowanej kwoty pieniędzy? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na te i kilka innych pytań związanych z wynajmowaniem mieszkań.


Apartamenty Szczecin
Autor: Frédérique Voisin-Demery
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Więcej artykułów

Z jakiego powodu góry w naszym kraju są tak popularne wśród turystów, gdzie można szukać noclegów.

noclegi w górach
Autor: ecodallaluna
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Co roku nasze góry są odwiedzane przez miliony turystów, i to w zasadzie przez cały rok. Zima to oczywiście okres szaleństw na śniegu, dziesiątki ośrodków narciarskich i snowboardowych czekają na wielbicieli takiej aktywności. Szczególną popularnością cieszy się okres Bożego Narodzenia oraz zimowych ferii, wtedy większość noclegów będzie wynajęta i trudno cokolwiek wolnego znaleźć.


Czy to opłacalne?


Oczywiście bez wątpienia nie ma co liczyć na to, że zakup mieszkania na kredyt zwróci Ci się w krótkim czasie. Jeśli bierzesz kredyt na przykład na mieszkanie dwupokojowe w Szczecinie, bez wątpienia musisz liczyć co najmniej piętnaście albo dwadzieścia lat spłacania podobnego kredytu. Jeżeli jednak masz trochę wolnej gotówki, a jednocześnie potraktujesz to bardziej jako inwestycję długoterminową, bez wątpienia zakup takiego mieszkania nie jest zym pomysłem. Trzeba jednak zastanowić się, w którą grupę docelową wynajmujących celujesz - jeśli zdecydujesz się na typowe mieszkanie dwupokojowe, zazwyczaj będziesz wynajmował je studentom, a to oczywiście nie jest najłatwiejsza grupa docelowa. W takim razie dobrze zastanowić się, czy lepszym rozwiązaniem nie będą przykładowo Apartamenty Szczecin których sprzedaje aktualnie naprawdę sporo. Oczywiście takie mieszkanie na pewno będzie o wiele droższe, jednak równocześnie będziesz mógł je wynająć dorosłym ludziom po o wiele wyższej cenie.


Apartamenty Szczecin to aktualnie jeden z najbardziej polecanych trendów na rynku mieszkaniowym - jeżeli zdecydujesz się na zakup takiego apartamentu (zajrzyj), bez wątpliwości nie będziesz tego rozwiązania żałować w najbliższym czasie.
19-02-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.