Co zobaczyć w Szczecinie? Jak zorganizować wyjazd w ten region naszego kraju?

Polska jest pięknym krajem. Każdy, kto po niej podróżował wie, że warto powracać do miejsc, które już się odwiedziło, bowiem zmieniają się z czasem a także warto jeździć tam, gdzie jeszcze nigdy nas nie było, by przywieźć atrakcyjne wspomnienia. Na wycieczkę po północy kraju dobrze przeznaczyć czas szczególnie wiosną albo latem. Gdy trafi się na ładną pogodę, można zobaczyć całkiem sporo miejsc w stosunkowo krótkim czasie.

pomnik w Szczecinie
Autor: a.fiedler
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Swoją podróż po północno-zachodniej części kraju warto rozpocząć od Szczecina. To miasto jest jednym z kilku największych i najstarszych miast w Polsce i jest nazwane stolicą Pomorza Zachodniego. Szczecin jest sporym tyglem turystycznym, z wieloma zabytkami, szlakami, trasami spacerowymi. Stanowi także centrum kultury pomorskiego regionu. Na pewno nie będzie kłopotu z tym, żeby znaleźć dogodny apartament Szczecin bowiem posiada dużą bazę noclegową i gastronomiczną - . Po wycieczce po samym mieście warto znaleźć czas i udać się także w przyjemnie zielone rejony Szczecina – do puszczy Wkrzańskiej, Bukowej i puszczy Goleniowskiej. Ale swoją podróż dobrze zapoczątkować na Wałach Chrobrego. Można tam obserwować rozległą panoramę Odry i portu. Przygotowane dla turystów tarasy widokowe mają 500 metrów długości i leżą 19 metrów nad poziomem brzegu odrzańskiego. Poza tym, w ścisłym centrum miasta do zobaczenia i zwiedzenia jest gotycki Stary Ratusz i Muzeum Miasta Szczecina w jednym, Zamek Książąt Pomorskich z czasów renesansu i Brama Królewska - apartamenty w Szczecinie.


rejs po Odrze
Autor: Yadis
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Dla lubiących perełki architektoniczne obowiązkowym punktem wycieczki jest Bazylika archikatedralna pod wezwaniem św.

Zainteresował Cię ten wpis? To znakomicie, gdyż oryginalny wpis (http://coraltravel.pl/last-minute/tajlandia) posiada zbliżone dane do publikowanych.

Jakuba Apostoła. Bardzo atrakcyjną propozycją są podziemne trasy turystyczne. Można także na Głównym Dworcu PKP w Międzyzdrojach zobaczyć schron z czasów drugiej wojny światowej. Aby mieć wszędzie stosunkowo blisko i być w miejscu dobrze skomunikowanym z okolicą, dobrze jest zarezerwować w centrum miasta pokój lub apartament Międzyzdroje może być też naszą bazą noclegową do jednodniowych wypadów do Niemiec lub całodniowe wycieczki do okolicznych miasteczek i na wybrzeże.

Więcej artykułów

Czy jest sens od razu sprzedawać nieruchomość? Czy sprzedaż to jedyna najlepsza opcja? W jaki sposób można takie miejsce wykorzystać?

nocleg
Zaczerpnięte z: pixabay.com
Posiadając swoją nieruchomość, w jakiej obecnie nie mieszkamy, czasem myślimy na co ją przeznaczyć. Wiele razy z pewnością korciło nas, by ją po prostu sprzedać i mieć natychmiastowy przypływ gotówki. Czy jest to jednak dobry pomysł? Czy nie lepiej posiadać mniejsze wpływy co miesiąc, lecz na długi czas? Jak wykorzystać tego typu nieruchomość? Dobrym pomysłem może okazać się wynajem. W tej kwestii jest sporo możliwości. Wszystko jest zależne od tego jak duża jest taka nieruchomość jak również w jakim miejscu się znajduje.


W samym mieście jest bardzo dużo do zobaczenia, lecz z Międzyzdrojów a nie można wyjechać bez odbycia rejsu po Odrze i udziału w wycieczce po Międzyodrzu.

Jeśli chcesz poznać więcej wiadomości na omawiany temat, wejdź pod ten link, to rzeczywiście świetne opracowanie prezentowanego zagadnienia.

Można się na nie załapać przez całe wakacje. Jeżeli ktoś preferuje spływy kajakowe, może wybrać się na wyprawy indywidualne.
21-08-2021
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.