Najchętniej wybierane kraje na urlop

Kiedy trzeba by było stworzyć ranking najchętniej wybieranych przez Polaków kierunków turystycznych, Egipt, Grecja i Turcja miałyby czołowe miejsca.
Wakacje w Costa Del Sol
Zaczerpnięte z: iiimillenium.pl
W zasadzie każde dobre biuro turystyczne posiada jakieś wycieczki w te państwa w lato 2013 (biuro podróży Orlica). Nietrudno uzasadnić, z jakiego powodu akurat te państwa mają tak dużą popularność. Popatrzmy na największe zalety dzisiejszych mocarstw turystycznych.

Więcej artykułów

W sytuacji gdy obmyślasz urlop w Rzeszowie, wyszukaj wygodny hotel, najlepiej blisko centrum miasta

Nieważne czy wyjeżdża się w podróże zawodowe czy zupełnie turystyczne – w każdym przypadku potrzeba zapewnić sobie najlepsze warunki pobytu. Kluczowa okazuje się już podróż, ale nie mniej istotne staje się zamówienie dogodnych miejsc noclegowych. W przypadku, gdy zamierza się zaplanować pobyt w najważniejszym ośrodku województwa podkarpackiego, najlepiej poszukać obiektów noclegowych w centrum miasta, by mieć wszędzie blisko.


Rodacy, którzy nie planują przepuszczać fortun na urlop, chętnie wybierają last minute do Egiptu. Ten starodawny kraj słynie z niezliczonej liczby zabytków, które każdy gość musi zobaczyć. Najpopularniejszym punktem są oczywiście Piramidy w Gizie, ale my zalecamy turystom zobaczenie tych miejsc, które nie są tak banalne.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeżeli tak, to szybko sprawdź tutaj restauracja legnica podobne materiały - one również są warte zainteresowania.

Mądrze jest odwiedzić różne muzea Egiptu oraz dostać się z dobrym przewodnikiem do piwnic zabytków, które nie są tak często odwiedzane przez gości z całego globu. (Wakacje w Egipcie) O ile wybieracie last minute do Egiptu tylko po to, by pobyczyć się na plaży, Egipt oferuje wam wiele cudownych plaż nad pięknym morzem.
Kobieta, plaża
Autor: Apis Natural Cosmetics
Zaczerpnięte z: Apis Natural Cosmetics
Wycieczki do Grecji, mimo szalejącego tam krachu finansowego, są nieustannieniezwykle popularne. To nie dziwota, przecież w tym kraju można zwiedzić wiele pozostałości po dawnej kulturze cywilizacji greckiej. Punktem obligatoryjnym są oczywiście Ateny, cudownie położona stolica Grecji. (Wakacje w Turcji) Warto ujrzeć również pola słynnych bitew, a szczególnie Termopile. Morze w rejonie wysp greckich jest fantastyczne, fajnie jest się wybrać na uroczy rejs statkiem.

Wakacje w Turcji to może być niebanalne przeżycie. W tym kraju również można obejrzeć wiele zabytków z czasu chwały kultury helleńskiej, ponieważ Grecy zakładali osady na wybrzeżu półwyspu. Najbardziej godną uwagi atrakcją dla wczasowiczów z całego świata są pozostałości Troi, czyli twierdzy, której podbicie zostało opisane w słynnej Iliadzie. Powinno się bezwzględnie odwiedzić też stolicę Turcji, która przyciąga przyjezdnych masą atrakcji.
14-05-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.