Zabytki
miasto
Autor: Wygoda Travel
Zaczerpnięte z: Wygoda Travel

Bukareszt – stolica Rumunii idealnym miejscem na krótki wypad, przekonaj się sam, że dobrze tutaj przyjechać

Podróże to pasja, jaka bez wątpienia angażuje. Przecież znacznie lepiej jest zwiedzić kolejne państwa, gustować w nowych przysmakach, podziwiać rewelacyjne zabytki i poznawać ludzi, z jakimi nie mielibyśmy ewentualności się spotkać podążając z domu do pracy oraz pracy do domu, niż nieustannie przesiadywać w swoich czterech ścianach, choćby najładniejszych.
Kaszuby
Autor: glencharnoch
Zaczerpnięte z: www.flickr.com

Niezapomniany urlop na Kaszubach

Jeśli byśmy chcieli oznaczyć dokładne granice krainy kaszubskiej, zapewne zadanie to się nie uda. Kaszuby to rejon kulturalny, a nie historyczny, więc nie możemy z całą pewnością ustalić, dokąd sięgają.
Jedno nie podlega niemniej jednak dyskusji – na ich terenie znajdują się jedne z najpiękniejszych zakątków w Polsce: plaże, lasy i jeziora. Nadzwyczaj bogata jest tutejsza kultura materialna, której nieodzownym symbolem i esencją jest Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich.
Rynek Kraków
Autor: Praktyczny Przewodnik
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Wybierasz się do Krakowa? Zdajesz sobie sprawę, co warto zobaczyć w stolicy Małopolski? Oto krótki przewodnik

Dla każdego miłośnika historii, dla pasjonata pięknych budowli, jest wyjątkowo atrakcyjną destynacją. Kraków, dawna stolica Polski, ma się czym szczycić, a zabytki Starego Miasta tworzą wyjątkową i niezwykle piękną kolekcję. Zabytków jest tak wiele, że na ich skrupulatne poznanie powinniśmy poświęcić kilka dni. Jakie atrakcje są najistotniejsze? Co powinien zobaczyć każdy, także w czasie najkrótszej wycieczki po królewskim mieście?
Tatry, góry
Autor: Mariusz Chilmon
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Rodzinne wakacje w Tatrach

Tatry są najwyższymi rodzimymi górami. Na tle Karpat, których są częścią, charakteryzują się cechamiwybitnie alpejskimi, co obrazuje się piętrowym układem skupisk roślinnych.Przeciętna wysokość tatrzańskichwierzchołków to ok. 2300 m, długość pasmaw linii prostej – ok. 53 km, z kolei szerokość sięga 30 km czyniąc z nich miejsce bardzo chętnie wybierane na odpoczynek dwa tysiące czternaście.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.