Kiedy pojechać do Tajlandii? Liczymy na śliczną pogodę, nie chcemy jechać w porę deszczową

Nie jest sekretem, że piękna aura i atrakcyjna cena przynależą do głównych warunków udanych wczasów. Zastanówmy się zatem, kiedy wyjechać do Tajlandii, tak ażeby radosne samopoczucie oraz zawartość portfela nie spłynęły nam razem z deszczem.
Tajlandia kiedy jechać? Na pewno nie w deszczową porę. Jak już z pewnością wiemy, w Tajlandii rozróżnia się trzy główne pory roku . Pora deszczowa rozpoczyna się najczęściej na przełomie maja i czerwca, natomiast trwa do października. Nie powinno się przesadnie jej demonizować, gdyż nie wszędzie przebiega ona jednakowo. Na wybrzeżu Andamańskim pada tak bardzo obficie, iż ogromnie wiele turystycznych ośrodków jest wówczas zamkniętych, jednakże w innych częściach kraju do końca lipca pada przeważnie rzadko – mniej więcej co trzy dni, z reguły po południu czy nocą. Deszczowa pora jest odpowiednim czasem na ekskursję dla ludzi pragnących ustrzec się sezonowego natłoku obieżyświatów i zawyżonych z tego powodu cen. Powinna zaspokoić także osoby ceniące sobie wdzięki krajobrazu, tj.: wszędobylska soczysta zieleń, zatopione ryżowe pola a także świeżo rozkwitające drzewa.


portret - wakacje
Autor: Arek Olek
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Zdecydowanie najodpowiedniejszym czasem na podróż do Tajlandii będzie pora ciepła, nierzadko określana nazwą „chłodnej”. W faktyczności, tę trwającą od listopada do lutego porę roku, cechuje najpiękniejsza pogoda jak też optymalne temperatury 28-32ºC . Warto jednak wziąć z sobą cieplutki sweter, bo przykładowo w górskich obszarach północy, temperatura gwałtownie może się obniżać wieczorem.

Spójrz nie jedynie na ten artykuł, ale także na komentarze z witryny (http://jk-busczesci.pl/category/solbus). Może pewne z nich zainspirują Cię tak mocno, że zechcesz napisać własną recenzję.

W grudniu i listopadzie mogą również wystąpić okazjonalne opady (wakacje na Kubie).
Jest to najlepszy okres na oglądanie zabytków Tajlandii, jako że będzie ono mniej męczące przy w miarę znośnym upale. Na wakacyjne ekskursje polecana jest także Kuba wycieczki takie oferuje współcześnie większość biur podróży.
15-10-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.