Tunezja jako idealny kraj na wczasy

Tunezja położona jest w Afryce Północnej i zajmuje powierzchnię średnicy połowy naszego kraju. To w największym stopniu wysunięty na północ państwo kontynentu afrykańskiego. Jest to jeden z ukochanych stron naszych wakacji. Jest to kraj do którego podróżnicy jeżdżą szczególnie w sezonie wakacyjnym, kiedy następują tam największe gorąca.

Tunezja oferuje ciągnące się w nieskończoność piaszczyste wybrzeża, romantyczne pustynie i radość życia. Znajdziemy tu szeroką gamę hoteli, jakie zaspokoją zarówno oszczędnych jak i takich którzy wyszukują komfortu. Sporo hoteli w Tunezji ma przygotowane dodatkowe programy dla najmłodszych i idealne pola golfowe.

Tunezyjskie plaże
Autor: Marcin Grabski
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jest to kraj, który jest wśród Polaków niezwykle modny. Przede wszystkim dlatego, że wczasy Tunezja należą do tańszych z alternatyw zagranicznych wyjazdów. Wczasy w Tunezji z biurem podróży to opcja dla wygodnych. Ofert jest tak dużo, że można bez kłopotu odnaleźć coś dla siebie.

Więcej artykułów

Najchętniej wybierane kraje na urlop

plaża
Autor: Sami Keinänen
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jeśli trzeba by było ułożyć listę najchętniej obieranych przez mieszkańców naszego kraju państw turystycznych, Egipt, Grecja i Turcja miałyby czołowe miejsca.


Ażeby ujrzeć autentyczną Tunezję należy się oddalić od turystycznych kurortów. W Tunezji jest co oglądać, od pozostałości władzy Rzymian i Fenicjan, po pustynię, soczyste lasy.

Jeżeli zaciekawił Cię ten tekst, to nie zwlekaj oraz przeczytaj szczegóły na stronie. Z pewnością stwierdzisz, że tam także są to niezwykle interesujące informacje.

Będąc na wakacjach w Tunezji warto się wybrać na wycieczkę na Saharę, również do Tunisu. W stolicy jest jedna z najbardziej ciekawych medin świata arabskiego. Wyprawy najlepiej załatwić na miejscu. Oglądanie Sahary na szczycie wielbłąda to ciekawa przygoda. Dobrym czasem na wyprawę na Saharę jest jesień. Na taką wycieczkę należy wtedy zabrać ciepłą odzież, ponieważ temperatura na pustyni nocą jest w stanie znacząco opaść.

windsurfing
Autor: oatsy40
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wczasy Tunezja to doskonała szansa na nurkowanie i uprawianie sportów wodnych. Szkoły nurkowe znajdują się niemal na każdym kroku. Wyjątkowo przyciągającymi pozycjami do nurkowania jest Tabarka i Hammamet. Tabarka to eden dla miłośników korali. Wokół przylądka znajduje się sporo lokalizacji do nurkowania. Najpiękniejsze rafy koralowe jest możliwość podziwiać w Narodowym Parku Morskim i sąsiedztwach skalistych wysp.

Bez zwlekania zobacz ten link (http://citycentralapartments.pl/apartament-2-pokojowy-ul-krawiecka-10-wroclaw/), w którym również przeczytasz wiadomości traktujący o prezentowanej tutaj kwestii. Zapewne jest w nim coś ciekawego dla Ciebie.

Wszystko to i wiele więcej, znajdziesz w.

Podróżując do Tunezji nie wolno zapomnieć o zabraniu ze sobą kremów z wysokimi filtrami UV, okrycia głowy, także okulary przeciwsłoneczne.
30-10-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.