Co powinniśmy zobaczyć w Nowym Targu? Kiedy odwiedzić to miasto? Na co zwracać uwagę?

Nowy Targ to idealne miasto położone w granicach województwa małopolskiego, które jest bardzo dobrym punktem wypadowym dla miłośników Podhala. Nowy Targ, zlokalizowany u zbiegu niezwykle ważnych w tym rewirze rzek: Białego i Czarnego Dunajca jest miejscem, z jakiego można wyruszyć jednocześnie w Tatry, ale również w Pieniny. Malownicze oraz wspaniale pod względem turystycznym są również najbliższe okolice tego miasta. Inne informacje - użyteczny link.

tatry
Autor: Pawel Pacholec
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Sam Nowy Targ także może zadziwić wieloma zabytkami oraz atrakcjami.

Absorbujący post? Jeśli tak myślisz, kliknij bez wahania tutaj, gdyż te materiały z pewnością też są warte zapoznania się (https://kasprowicza13.pl/)!

Jednym z bardziej cennych zabytków tej miejscowości jest stary kościół parafialny, jakiemu patronuje św. Katarzyna. Położony jest on blisko rynku, a w jego bryle zauważyć możemy ślady wielu stylów obowiązujących w poprzednich wiekach w architekturze. I tak prezbiterium prezentuje typowy styl gotycki, podczas gdy w wyposażeniu świątyni bezsprzecznie panuje barok.

Nowy Targ może się pochwalić jeszcze inną, bardzo istotną budowlą sakralną. To drewniany kościółek św. Anny, jaką miał zbudować pewien kupiec, cudem uratowany przed zbójami. Korzystnie udać się także na rynek, na którym znajduje się niewielki ratusz a także pomnik najbardziej wybitnego twórcy który pochodzi z Podhala – Władysława Orkana, dzięki jakiemu ziemia ta stała się znana wszystkim Polakom. Trzeba odwiedzić Nowy Targ, dla zabytków, ale także dla bliskości cudownego obszaru południowej Polski. Nowy Targ to bardzo dobre miejsce wypadowe, ażeby poznawać inne interesujące miejsca tego rejonu naszego kraju. Z tego powodu więc noclegi Nowy Targ cieszą się bardzo znaczną popularnością przez cały czas. Na pewno warto tu przyjechać w okresie zimowym, szczególnie to świetna oferta dla wielbicieli sportów zimowych.


Więcej artykułów

Jakiego rodzaju atrakcje może zaproponować rejon Beskidów dla odwiedzających, oferta noclegowa z tamtych okolic

Beskidy, góry
Autor: Greg_Men
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Beskidy to jedno z najbardziej znanych pasm górskich w Polsce, ciągną się od Czech aż po zachodnie krańce Ukrainy. W skład Bieszczad wchodzi parę różnych rejonów, z których najbardziej popularne wśród turystów są Beskid Mały i Beskid Żywiecki, a jeżeli będzie chodzić o kurorty, to tu najchętniej odwiedzane będą Ustroń, Istebna i Szczyrk. Ten region Polski oferuje mnóstwo atrakcji przez wszystkie pory roku.

Okres letni jest również kuszący dla wszystkich, dla tych, co preferują odpoczywać aktywnie i bardziej pasywnie. To szansa, by pochodzić po górach i zregenerować siły. W okresie sezonowym o noclegi może być ciężko, bo do Nowego targu przyjeżdża bardzo wiele osób, warto więc odpowiednio we wcześniejszym okresie zarezerwować nocleg. W jakich miejscach poszukiwać ofert? Najlepiej online, gdzie ogłasza się najwięcej hoteli, pensjonatów i kwater. Polecam szczególnie odwiedzić te . Z łatwością więc można porównać różne oferty i wybrać najbardziej korzystną dla własnych potrzeb.
16-11-2023
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.