Góry
molo w Gdańsku
Zaczerpnięte z: pixabay

Spokój, aktywny urlop oraz piękne widoki, czyli urlop w górach

Przyszedł czas wakacji, w zależności od tego, czego się szuka warto wybrać najkorzystniejszą alternatywę dla siebie. Jeśli priorytetem w odpoczynku są piękne krajobrazy, rześkie powietrze i cisza to góry będą świetną alternatywą.


Góry Stołowe
Autor: Eri_pl
Zaczerpnięte z: www.flickr.pl

Oferty niebanalnych jak również intrygujących wczasów

Okresy odpoczynku zbliżają się sporymi krokami, z tego powodu pora rozpocząć je należycie planować. Wyprawa nad morze, do innych krajów, a może coś zupełnie innego? Współcześnie podróżni posiadają dużo perspektyw, dzięki którym będą w stanie spędzić cudne wakacje.
Karkonosze, Śnieżne Kotły
Autor: Anna Więckowska
Zaczerpnięte z: Anna Więckowska

Z jakiego powodu trzeba na wakacje pojechać w polskie góry?

Ani się obejrzymy, a lada dzień nadejdą wakacje. Warto abyśmy już teraz zaplanowali ten beztroski czas. Czy będą to góry, morze czy jeziora? Polacy to wielcy szczęściarze. Wszak tylko nieliczne państwa mają dojście do wyżej wymienionych miejsc. Naturalnie, można wybrać zwiedzanie obcych państw, jednak zgodnie z powiedzeniem „cudze chwalicie, swego nie znacie...” - skłaniamy do wypoczynku w kraju. Zachęcająca ku temu okazuje się coraz lepsza sytuacja na polskich drogach. Obecnie, autostrady poprowadzą nas do wszelakich miejsc w Polsce. Bez przerwy powstające nowe odcinki gwarantują nam możliwość szybkich, a jednocześnie bezpiecznych podróży. Do odwiedzin polskich terenów zachęcić nas też mogą na każdą kieszeń ceny. Polska mimo wszystko ciągle wypada interesująco pod tym względem na tle Europy Zachodniej.
noclegi w górach
Autor: ecodallaluna
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Z jakiego powodu góry w naszym kraju są tak popularne wśród turystów, gdzie można szukać noclegów.

Co roku nasze góry są odwiedzane przez setki tysięcy turystów, i to tak naprawdę praktycznie we wszystkie pory roku. Zima to oczywiście okres szaleństw na śniegu, setki ośrodków narciarskich i snowboardowych czekają na miłośników tych sportów. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się okres Bożego Narodzenia oraz zimowych ferii, wtedy zdecydowana większość miejsc noclegowych jest wynajęta i trudno trafić na coś wolnego.
Autor: desi.italy

Prezenty z adrenaliną, co to takiego?

Wszyscy staje kilka razy do roku przed decyzją co by tu dać komuś bliskiemu z danej okazji. Tych jest wiele. Urodziny, rocznice, imieniny, Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Dziecka... można by tak wymieniać i wymieniać. A o propozycję czasem bywa trudno. Trzeba zatem rozważyć prezenty od z innej perspektywy?
Karpacz, widok ze Śnieżki
Autor: arekz
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Genialne miejsce na wypad w polskie góry

Sudecka miejscowość, która jest znana z tego, że wszystko w niej układa się po naszej myśli, to oczywiście Karpacz (ogólnie o mieście). Karpacz, jako miejscowość turystyczna żyje z tego ile osób odwiedzi miasto i jak hojne będą te osoby zadbało o to, żeby każdy turysta znalazł dla siebie coś intrygującego.
Nysa

Polskie miasta i ich zabytki

Polska słynie za granicą z przepięknej, zabytkowej architektury. Turyści z zachodu ogromnie chętnie oglądają miejscowości niezwykłe pod względem architektonicznym, do takich miast można zaliczyć między innymi Kraków ze znanym na całym świecie zamkiem na Wawelu, Wrocław z jego pięknymi kościołami i wielkim rynkiem czy Toruń, w którym znajduje się cenione na całym świecie stare miasto. Wszystkie te miasta, są jednak jednymi z najbardziej rozległych w Polsce. Wiele pięknych zabytków architektonicznych jest w małych miasteczkach, ukrytych gdzieś w zakątkach kraju.
krajobraz gór
Autor: tinyfroglet
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Co powinniśmy zobaczyć w Nowym Targu? Kiedy odwiedzić to miasto? Na co zwracać uwagę?

Nowy Targ to wspaniałe miasto położone w granicach województwa małopolskiego, które jest świetnym punktem wypadowym dla wielbicieli Podhala. Nowy Targ, zlokalizowany u zbiegu bardzo istotnych w tym rewirze rzek: Białego i Czarnego Dunajca jest miejscem, z którego można wyruszyć jednocześnie w Tatry, jak i w Pieniny. Malownicze i rewelacyjnie pod kątem turystycznym są również najbliższe okolice tej miejscowości. Inne informacje - całkiem przydatna strona, warto zajrzeć.
zamek w kurtce
Zaczerpnięte z: pixabay.com

Jak należy wybierać ubiór na wycieczki w góry, jakie dodatkowe wyposażenie będzie przy tym przydatne

Górskie wędrówki to jeden z bardzo popularnych sposobów na spędzanie wolnych chwil. Nasz kraj ma to szczęście, że praktycznie cały teren południa to mniejsze i większe górskie pasma, wraz z wysokimi na dwa i pół tysiąca metrów Tatrami. Góry są chętnie odwiedzane we wszystkie pory roku, i praktycznie w każdym okresie będą się znajdować chętni do tego, żeby po nich wędrować. Lecz bez względu na to, czy ktoś będzie się wybierał w góry w lecie, przy trzydziestostopniowych upałach, czy też w zimie, to za każdym razem odpowiednie wyposażenie jest konieczne.
góry i wypoczynek
Autor: Beraldo Leal
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Wypoczynek i noclegi w okolicach górskich. Mamy kilka dobrych porad.

Spędzanie urlopu i ogólnie wolnego czasu w okolicach górskich jest ostatnio coraz bardziej powszechne. Popularność ta wzrasta razem ze wzrostem ilości miłośników aktywnego spędzania czasu. Wolny czas nad morzem przykładowo kojarzony jest zazwyczaj wyłącznie z biernym spędzaniem czasu, w przeważającej liczbie polegającym na leżeniu na plaży i kąpielach w morzu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.