Należy bywać w różnych miejscach. Powinniśmy przykładowo wybrać się w Bieszczady, ażeby odkryć magię tego regionu

To nieodzowne, aby od czasu do czasu zmienić miejsce pobytu. Najbardziej adekwatnie pasują do tego wycieczki, choćby weekendowe. Czasem jednocześnie nie mamy pomysłu na to, w które miejsce warto pojechać. Z pomocą mogą przyjść zachęcające opisy miejsc naszego kraju.
kliknij tutaj
Autor: Pawel
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Od morza po góry jest dużo do zwiedzenia, też w tych miejscach, w jakich nie jest tak komercyjnie, jak w niektórych popularnych, turystycznych miejscach. Tym miejscem są Bieszczady, wspaniałe miejsce, a jednocześnie w jakim można znaleźć spokój.

Atrakcje Bieszczadów są naprawdę wyjątkowe. Korzystnie poznać te, o których wiele osób nie słyszało, a które są rzeczywiście niezwykłe, jak przykładowo najwyższy wodospad w Bieszczadach – Szepit na potoku Hylatym. Ulokowany jest pod Zatwarnicą i jest częścią ścieżki przyrodniczej i historycznej o nazwie „Hylaty”. Prowadzi ona doliną górskiego potoku do szczytu Dwernik Kamień. Wodospad jest wspaniały o każdej porze roku, lecz sprawia niezwykłe wrażenie, kiedy obficie leje lub w trakcie roztopów. To wtedy woda spływa bardzo dynamicznie, jest głośno.

Pewnym punktem na naszej drodze musi być też Połonina Caryńska. Jest położona na grzbiecie, jaki rozciąga się na długość czterech kilometrów między Brzegami Górnymi a Ustrzykami Górnymi. Składa się ona z czterech kulminacji, zaś najbardziej pokaźna z nich Kruhly Wierch może się pochwalić wysokością 1297 metrów m n.p.m.. Dodatkowo, Bieszczady to nie tylko miejsce, to coś więcej, to pewna metafora cudownej atmosfery. Kreuje ją na pewno klimat, tajemnicze mgły, jakie tworzą mistyczną atmosferę zobacz tutaj. Przyroda jest bardziej tajemnicza, nic nie jest do końca zdefiniowane. Jak są sprzyjające warunki to jest ona powszechnym zjawiskiem, szczególnie o wschodzie słońca. Zdecydowanie, jak będziemy w Bieszczadach, powinniśmy obudzić się przed wschodem słońca, by móc podziwiać takie widoki.


Więcej artykułów

Wspaniały urlop w Bieszczadach

Tatry
Autor: Szift
Zaczerpnięte z: www.flickr.com
Niełatwo mówić o Bieszczadach inaczej, niż o miejscu urzekającym, tajemniczym i całkowicie urzekającym swoim malowniczym pięknem. Kraina ta jest znakomitą propozycją dla osób poszukujących oddechu od codziennego zgiełku i miejsca na niezapomniane wczasy 2014.

To tylko wybrane przykłady z wielu atrakcji w Bieszczadach. Jest tam wiele innych atrakcji, jakie na pewno nie pozostawią nas zobojętniałymi i sprawią, że będziemy chcieli w tamte strony powrócić. Naprawdę trzeba zarezerwować jakiś domek i pojechać tam na parę dni. To będą niezapomniane dni. Spotkamy tam wszystko, co najwspanialsze i nie będziemy chcieli powrócić do naszego codziennego życia.
12-02-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.