Być może trzeba jednak zastanowić się nad zakupem orbitreku

Wszyscy wiemy, jak istotny jest aktywny tryb życia. W jaki sposób jednak trenować, kiedy żyjemy w nieustannym pośpiechu i nie mamy czasu na wyjście na siłownię? To proste! Należy zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu. Bardzo popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie „bieżnia magnetyczna, czy orbitrek?”


Bieżnia treningowa
siłownia
Autor: iStock.com
Zaczerpnięte z: iStock.com
Niezwykle popularnym urządzeniem fitness do trenowania w domu jest bieżnia treningowa (domowe bieżnie renomowanych producentów). Urządzenie to pozwala na bieganie bez przeszkód w domowym zaciszu . Warto zaznaczyć, że ćwiczenia te są komfortowe i bezpieczne. Trenując na bieżni spalamy tkankę tłuszczową, redukujemy poziom cholesterolu i poprawiamy wydolność krążeniowo-oddechową. Ćwiczenia mają wpływ także na naszą sylwetkę – formują mięśnie nóg oraz pośladków.

ćwiczenia na przyrządach w siłowni
Autor: JBLM MWR
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Właściwym wyborem jest bieżnia treningowa.

Tak wciągnął Cię nasz wpis, że masz chęć na następne posty? Najmniejszy problem. Najnormalniej w świecie wejdź w hiperłącze do źródła (https://www.hotelpanorama.pl/) i czytaj dalej.

Ten typ bieżni pozwala na lżejszy i bardziej naturalny bieg oraz marsz. Co więcej możemy dowolnie zmieniać tempo przesuwania się taśmy, czego nie można powiedzieć o bieżni magnetycznej. Został jeszcze wybór producenta – chcemy wszak nabyć solidne, które będzie służyło nam długo. Trzeba tu zaznaczyć, iż bieżnia thorn to wspaniały wybór. Bieżnia Thorn cieszy się niemałym uznaniem i zapewnia wysoką jakość swoich urządzeń.

Orbitrek
Może warto jednak pomyśleć nad zakupem trenażera? Te urządzenia mają w sobie dużo zalet, które wypadałoby zauważyć. Trenażer (porównanie orbitreków z ergometrem) mniej obciąża stawy, maleje więc ryzyko urazu. Ponadto, ćwiczenia na orbitreku angażują także mięśnie ramion, pleców , jak również klatki piersiowej. Jeżeli nie chcemy wydać jednak zbyt dużo pieniędzy, właściwym wyborem będzie bieżnia kettler. To urządzenie przeważnie jest tańsze od orbit reków innego typu, zaś komfort treningu wcale nie jest dużo mniejszy.
18-06-2023
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.