Z jakiego powodu góry w naszym kraju są tak popularne wśród turystów, gdzie można szukać noclegów.

Każdego roku góry w naszym kraju są odwiedzane przez miliony turystów, i to w zasadzie we wszystkie pory roku. Zima to oczywiście okres śnieżnych szaleństw, setki snowboardowych i narciarskich czekają na wielbicieli tych sportów. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się okres Bożego Narodzenia oraz zimowych ferii, wtedy zdecydowana większość miejsc noclegowych będzie wynajęta i trudno trafić na coś wolnego.


noclegi w Zakopanem
Autor: Pawel Pacholec
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Dużą popularnością cieszy się także okres letni, z kolei wtedy są świetne warunki na to, aby spacerować po wspaniałych górach i delektować się ich pięknem. Jeżeli ktoś nie przepada za tłumami, to zdecydować się może na pobyt wiosną lub jesienią, wówczas będzie dużo mniej gości, szlaki są puste a ceny za kwatery dużo mniejsze. Jak się okazuje, różnice w cenach między poszczególnymi okresami mogą być naprawdę duże, organizując wyjazd w góry warto to także mieć na uwadze. W praktyce najdrożej jest w najpopularniejszych miejscowościach turystycznych, ale także w okresach, w jakich przyjeżdża w góry największa ilość turystów. Od lat rekordy cenowe bije nasza górska stolica, czyli Zakopane. W słoneczne, ciepłe dni ciężko myśleć tam o jakiejś wolnej kwaterze, a jeżeli się już coś znajdzie, to za całkiem spore ceny. Zakopane jest najbardziej popularną miejscowością wypoczynkową w polskich górach, a ta popularność będzie się przekładała na to, że apartamenty zakopane centrum cały czas trzymają wysoki poziom. Właściciele obiektów mają pełną świadomość tego, że bez żadnego problemu znajdą kogoś chętnego i dlatego dbają o jakość proponowanych usług, zobacz: apart-center.pl.

nocleg
Autor: John Hickey-Fry
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Zdecydowanie taniej może już być parę kilometrów od centrum oraz w pobliskich miasteczkach. Przykładowo Kościelisko noclegi wynająć będzie można za dużo niższe kwoty, niż w Zakopanem, ale rzecz jasna niedogodnością będzie to, że wszędzie będzie trochę dalej (apart-center.pl/apartamenty-koscielisko.html). Jeśli jednak komuś przeszkadzał nie będzie nocleg lekko uboczu, a nastawia się jednak na niższe opłaty, to taka opcja będzie zdecydowanie najlepsza, szczególnie że w tego typu miejscach nie ma problemów z obecnymi w Zakopanem tłumami turystów.
29-03-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.