Jakie rozrywki czekają na odwiedzających na Mazurach i kiedy warto w tamto miejsce pojechać?

Kto już rozkocha się w mazurskich lasach czy też naturalnie jeziorach, z pewnością chciałby w tamto miejsce jeździć każdego roku. I to o dowolnej jego porze, gdyż zawsze będzie czekać w tamtym miejscu jakakolwiek atrakcja, która na długi czas zapadnie w pamięć.


Wiosną można zachwycać się odradzającą się po zimie naturą, lato to doskonały czas na żeglowanie, jesień natomiast to czas, aby wędrować przez tamtejsze lasy, a w zimie można by podziwiać bezkresną przyrodę.


moda
Autor: www.fashionweek.pl
Zaczerpnięte z: www.fashionweek.pl


Ilość mazurskich atrakcji stale rośnie. Dla przykładu Bełdany to jedno z tamtejszych jezior, jednak na jego brzegu jest coś, czego nie ma w żadnym innym miejscu. Znajduje się tam bowiem Galindia, czyli osada wykonanych z drewna rzeźb. Jeżeli ciekawią nas psie zaprzęgi, warto byłoby pojechać do Republiki Ściborskiej, która jest blisko Węgorzewa. Oprócz wymienionych zaprzęgów, możemy tam poznać kulturę Indian czy Eskimosów. Dla miłośników przeszłości obligatoryjnym punktem będzie naturalnie Wilczy Szaniec, a zatem była kwatera Hitlera. Znajduje się ona w Gierłoży obok Kętrzyna.


image - ubrania
Autor: Artur Nowacki
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


mazury
Autor: TEATR DRUGA STREFA
Zaczerpnięte z: TEATR DRUGA STREFA


Więcej artykułów

Mazury 2015 mają dużą ofertę dla wszystkich, którzy chcą spędzić swój wolny czas w pięknym zakątku usianym wielkimi jeziorami i lasami i wieloma atrakcjami

łódki
Autor: evoonia
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jeżeli poszukujemy kreatywnego wypoczynku, to zapraszamy do uroczego miasta Mrągowo. To miasto aktywnych ludzi położone w województwie warmińsko - mazurskim oferuje też aktywny odpoczynek. Mrągowo jest usytuowane na Pojezierzu Mrągowskim, która stanowi część Pojezierza Mazurskiego.


W miejscach Mikołajek żyło kiedyś plemię Galindów, aktualnie istnieje osada drewnianych wojów, do której można by dostać się drogą, wzdłuż której są ustawione drzewa ułożone korzeniami do góry. Dla sympatyków spływów kajakowych czeka szlak Krutyni, który przebiega poprzez Puszczę Piską i po części przez Mazurski Park Krajobrazowy. Trzeba pamiętać, że Mazury to również Święta Lipka, czyli miejscowość, w której wybudowana jest piękna barokowa bazylika. Można tam podziwiać organy z ruszającymi się figurami aniołów.


Najlepiej dostać się tam autem, pociągiem czy też autobusem.

Ogromnie pasjonujący artykuł, prawda? Jeżeli też tak sądzisz, to kliknij na inne pomocne artykuły, które wciągną Cię totalnie.

Naprawdę dobrze jest tam wyjechać, aby odpocząć od powszedniości i odzyskać siły.
08-05-2021
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.