W co myśliwy powinien się zaopatrzyć? – przydatne informacje

Myślistwo to specyficzna dziedzina, przez wielu uznawana za hobby, przez innych za sport, jeszcze przez innych za rozrywkę. Myślistwo ma długą historię. W pradawnych czasach polowanie było wręcz koniecznością, aby utrzymać siebie i najbliższych.


odzież dla miłośników myślistwa
Autor: tup wanders
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Z czasem zaczęło ono pełnić mniejszą rolę, aczkolwiek do dziś jest w różnych rejonach mocno popularne. Co myśliwy powinien mieć?
W pierwszej kolejności istotny jest ubiór. Odzież myśliwska jak ta odwiedź serwis, winna być dobierana z rozmysłem, gdyż wymusza to środowisko, w którym myśliwy z reguły się obraca. Kontakt z przyrodą, leśnymi i polnymi obszarami, sprawia, że dominującym kolorem stroju w tym przypadku jest khaki i zieleń. Taki kolor mają nie tylko koszule myśliwskie, lecz również spodnie i obuwie. Ubranie musi być także komfortowe i przewiewne. Nie powinno mocno uciskać ciała i utrudniać w ten sposób wykonywania ruchów.

Z jednej strony musi trzymać ciepło, z drugiej natomiast nie dopuszczać do przegrzania ciała. Każdy myśliwy zdaje sobie sprawę, że w trakcie polowania, zdradza go nie tylko ubiór, lecz również zapach. Pocenie się nie jest dobre, stąd też myśliwy powinien zakładać odpowiednio przewiewną odzież. Dotyczy to zarazem ubrania wierzchniego, jak i bielizny. Ponadto istotne jeśli chodzi o strój są dobrze dobrane buty. Mają być w szczególności komfortowe, czyli umożliwiać poruszanie się po dowolnym terenie, przyjmowanie przeróżnych pozycji i swobodne bieganie. Jednocześnie winno być to przyzwoite obuwie, z dużą podeszwą, nieprzemakające, by myśliwy nie czuł dyskomfortu w trakcie niekorzystnych warunków pogodowych.


Jeśli chodzi o myśliwego bardzo ważna jest także broń używana do polowania. Są to na ogół strzelby, z jedną bądź z dwoma lufami. Kiedyś w użyciu były noże, łuki i kusze. Współcześnie poluje się praktycznie tylko wykorzystując broń palną.
Żadna bron i żaden kamuflaż nie pomoże bez posiadania odpowiednich predyspozycji myśliwego. Powinien mieć on sprawne oko i wyostrzone zmysły. W dodatku powinien być skutecznym strategiem, umieć zaplanować zasadzkę na zwierza i odpowiednio go wcześniej wytropić. Niektórych umiejętności możemy się wyuczyć, ale pewne cechy najlepiej mieć wrodzone.
17-05-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.