Niezapomniana podróż w polskie góry- miejsca, które warto zobaczyć

Tatry to wspaniałe miejsce na wypoczynek w towarzystwie przyjaciół albo w samotności. Cudowne krajobrazy przez cały rok przyciągają wielu turystów, którzy powracają usatysfakcjonowani z podróży. Wybierając się w Tatry najlepiej wybrać nocleg stosunkowo blisko gór. Noclegi w Zakopanem nie należą do najtańszych, ale z pewnością jest to najlepsze miejsce, żeby się zatrzymać.

Tatry
Autor: Pawel Pacholec
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wiele z pensjonatów czy też hoteli oferuje wyjątkowo wysoki standard. Wynajmując pokój będziemy również mogli skorzystać z posiłków przygotowywanych specjalnie dla wyczerpanych wędrówkami podróżników. Z Zakopanego będziemy mieli bardzo blisko na sąsiednie szlaki prowadzące wgłąb gór a także tatrzańskich lasów. Jeżeli będziemy chcieli wybrać się przykładowo do Morskiego Oka, można wyruszyć na wycieczkę busem z dworca w Zakopanem. Noclegi w Zakopanem (na przykład w tej gościnie) to nie jedynie wypoczynek po wędrówkach, ale także możliwość poznania góralskiej kultury i regionalnych dań w lokalach na słynnych Krupówkach.

Gwiewont
Autor: Oliver
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Nocując w Zakopanem można też odwiedzić pobliską Gubałówkę a także podziwiać cudowne widoki Giewontu z podnóża gór. Gdy jesteśmy pasjonatami gór, warto oderwać się od klasycznego planu wycieczek po Tatrach. Morskie Oko, Giewont to piękne miejsca, jeśli jednak pragniemy bardziej poznać te niesamowite tereny, kupmy mapę, spytajmy przewodnika o poradę a także wybierzmy interesujące nas szlaki.

Jeśli czytasz ten wpis, to znaczy, że opisywany temat nieprawdopodobnie Cię zainteresował. Jeśli tak w rzeczywistości jest, to kliknij tutaj i zobacz rekomendowane informacje.

Niezapomnianą wycieczką będzie na przykład zwiedzenie Doliny Pięciu Stawów lub wędrówka po tatrzańskiej grani. Należy jednak pamiętać o odpowiednim stroju jak również trzymaniu się opisanych szlaków. Jeśli jesteśmy dosyć sprawni fizycznie tego rodzaju szlaki będą dla nas najlepsze.


Więcej artykułów

Rodzinne wakacje w Tatrach

Tatry, góry
Autor: Mariusz Chilmon
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Tatry są najwyższymi polskimi górami. Na tle Karpat, których są częścią, wyróżniają się cechamiwybitnie alpejskimi, co obrazuje się piętrowym układem zbiorowisk roślinnych.Przeciętna wysokość tatrzańskich szczytów to ok. 2300 m, długość pasmaw linii prostej – około pięćdziesiąt trzy kilometry, z kolei szerokość sięga trzydziestu kilometrów czyniąc z nich miejsce z miłą chęcią wybierane na wakacje dwa tysiące czternaście.

Możemy zobaczyć przepiękne krajobrazy i możemy cieszyć się przyrodą w mniejszym gronie turystów. Wycieczka w góry z pewnością będzie niezapomniana. Wspaniałe krajobrazy ze szczytów gór, stawy a także gęste lasy sprawią, że chętnie wrócimy w Tatry po raz kolejny. Warto uprzednio zaplanować trasę a także dobrze się przygotować na wycieczkę. Jeżeli jesteśmy mało doświadczeni, warto wybrać się na wycieczki z przewodnikiem.
12-01-2022
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.