Co inspirującego i wartego oglądnięcia można zobaczyć w stolicy Małopolski?

Kraków to jedno z najchętniej odwiedzanych miast w naszym kraju. Do tej dawnej siedziby królów co roku przyjeżdża i przylatuje kilka milionów odwiedzających. Zachęcają ich zarówno światowej sławy zabytki, jak również kulturalne atrakcje tego niezwykłego miasta. A w Krakowie jest co zwiedzać, o czym każdy kto kiedyś go już zwiedzał miał okazję zobaczyć.

Kraków
Tak naprawdę szczegółowe obejrzenie Krakowa, razem ze wszystkimi zabytkami i zakątkami, gdzie nie docierają rzesze turystów, będzie wymagać co najmniej kilku dni - ciekawa strona. Jednak większość zwiedzających spędza w tym mieście jeden dzień, chętnie wybierane są właśnie takie wycieczki (poznaj tunezja last minute coral travel) po Krakowie, podczas których ogląda wszystkie najbardziej popularne zabytki, dostaje się dwie godziny na zakup pamiątek i wieczorem wsiada w autobus wiozący grupę turystów do domu.

Sporo odwiedzających pozostaje na nieco dłużej, dla nich Kraków proponuje bogatą propozycję miejsc noclegowych. Do dyspozycji są więc czterogwiazdkowe hotele, ale także tanie miejsca w prywatnych pokojach i hostelach.

Podczas oglądania Krakowa kilka miejsc jest niezbędnych na trasie wszystkich wycieczek zarówno z przewodnikiem, jak i bez. Miejscem niezwykłym i jednym z najbardziej rozpoznawalnych jest Zamek Wawelski, wraz jaskinią w której jak mówią legendy miał schronienie straszny smok. Samo zwiedzanie Katedry Wawelskie, zamku i Smoczej Jamy zajmie z pewnością pół dnia, a w niewielkiej odległości znajduje się kolejne niezwykłe miejsce, to znaczy Krakowski Rynek. Kościół Mariacki, Barbakan czy Sukiennice to jedynie wybrane miejsca, w których warto się choć na moment zatrzymać. Ale poza tymi najchętniej oglądanymi w okolicach rynku znajduje się sporo innych interesujących zabytków i miejsc które warto obejrzeć. Jeśli któraś z wycieczek zechce poznać to miasto on innej strony, zobaczyć zakątki, gdzie nie docierają tłumy, to bardzo się przydadzą przewodnicy po Krakowie, którzy dostosują plan zwiedzania do potrzeb każdego. Można z czegoś takiego skorzystać, ponieważ na pewno będzie się można dużo więcej dowiedzieć, niż podczas samodzielnego zwiedzania.


Więcej artykułów

Bogactwo świetnych możliwości do wyboru – zwiedzanie naszego kraju

Sukiennice w Krakowie
Autor: Shearings Holidays
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Patrząc na to, co warto zwiedzić w Polsce, polecane jest ustalić wycieczkę razem ze wszystkimi towarzyszami takiego wyjazdu. Pod uwagę musi zostać wziętych wiele czynników, jednak dzięki bogactwu potrzebnych informacji w sieci zorganizować można cały wyjazd w sposób znakomity.
02-06-2023
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.