Wybierasz się do Krakowa? Zdajesz sobie sprawę, co warto zobaczyć w stolicy Małopolski? Oto krótki przewodnik

Dla każdego wielbiciela historii, dla pasjonata pięknych budowli, jest wyjątkowo atrakcyjnym celem wycieczki. Kraków, dawna stolica Polski, ma się czym szczycić, a zabytki Starego Miasta tworzą unikalną oraz niezwykle piękną kolekcję. Zabytków jest tak dużo, iż na ich odpowiednie poznanie powinniśmy poświęcić kilka dni. Jakie atrakcje są najważniejsze? Co musi zobaczyć każdy, choćby w czasie najkrótszej wycieczki po królewskim mieście?

Kraków
Autor: Piotr Drabik
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Kraków to przede wszystkim Zamek Królewski na Wawelu. Wawelska katedra i zamkowe wnętrza to najważniejsze cele każdej wycieczki do tego miasta. Innym istotnym miejscem jest także Rynek Główny, przyciągający Sukiennicami oraz Kościołem Mariackim. Tego rodzaju zabytki są doskonale poznane, tak samo zresztą jak pobliska Brama Floriańska oraz Barbakan. Spacer po Plantach utworzonych w miejscu dawnych murów miejskich oraz wizyta na terenie żydowskiego Kazimierza to następne atrakcje, dzięki którym Kraków (pizza Kraków jozefitow ) jest miastem wyjątkowo atrakcyjnym dla gości. Cudowne synagogi oraz kirkuty to niezwykle cenne pamiątki związane z krakowskimi Żydami.

Kraków to także wspaniałe placówki muzealne. Wśród tych najciekawszych znajduje się muzeum urządzone w Fabryce Schindlera czy Podziemia Rynku. Muzea biograficzne czy cudowne galerie dzieł sztuki, z którymi się możemy zetknąć w Muzeum Narodowym oraz w Muzeum Czartoryskich. Interesującym celem wycieczki po Krakowie może się też okazać wizyta w takich muzeach, które skoncentrowane są na wybranej dziedzinie nauki.

Kiedy masz ochotę dowiedzieć się czegokolwiek interesującego, to oryginalna strona (http://www.goldwasser.pl/prezenty-z-gdanska/) może pomóc Ci w tym. Na tej witrynie znajdziesz jedynie konkretne informacje.

Szczególnym powodzeniem cieszy się na przykład Muzeum Archeologiczne oraz Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Pozostałe fantastyczne miejsca, to Muzeum Archidiecezjalne, słynna „Rydlówka” czy Muzeum Historii Żydów. Są to na pewno kolejne placówki, które w pełni zasługują na zainteresowanie ze strony turystów. Dzięki nim stolica Małopololski jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez gości miast w kraju, a jego atrakcje znane i doceniane są także poza granicami naszego kraju.

Więcej artykułów

Co inspirującego i wartego oglądnięcia można zobaczyć w stolicy Małopolski?

Kraków, Wawel
Autor: http://www.sxc.hu/
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu/
Kraków to jedno z najchętniej odwiedzanych miejscowości w naszym kraju. Do tej dawnej siedziby królów w każdym sezonie przyjeżdża i przylatuje parę milionów turystów. Przyciągają ich zarówno światowej sławy zabytkowe miejsca, ale także życie kulturalne tego niezwykłego miasta. A w Krakowie jest dużo do zwiedzania, o czym praktycznie każdy kto już tam był miał okazję zobaczyć.


Kraków Rynek
Autor: Radomir Cernoch
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Kraków to też nowoczesność, z tego względu wiele osób tu przyjeżdża żeby zrobić zakupy. Zakupy w Krakowie są niezwykle korzystne, bo dzięki popularności miasta i właściwemu położeniu na mapie Polski, jest tu duża ilość sklepów, w jakich korzystnie zrobić duże zakupy. Podobnie jak w innych dużych miastach znajdziemy tu wielkie galerie handlowe, lecz również markety specjalistyczne, w których na pewno znajdziemy to, czego poszukujemy, chociażby wejdź na stronę po więcej informacji albo polecana pralka BEKO WMX 71033 PL PTLMB3 w
23-11-2021
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.