Prawa pasażera obowiązujące ogólnie

Wszyscy wybierający się na wycieczkę samolotem muszą znać swoje prawa i obowiązki. Trzeba przed rozpoczęciem wycieczki zaznajomić się ze wszelkimi przydatnymi danymi. Wtedy prosto jest domagać się np. odszkodowania w przypadku odwołanego lotu. O tym, jakie są prawa pasażera, decyduje każda linia lotnicza.

samolot na pasie startowym
Autor: Simon_sees
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Istnieją jednak ogólne założenia, jakie są takie same dla wszystkich podróżnych, pewne ogólne prawa pasażera (). Jest to przykładowo prawo - traple.pl ochrona patentowa warszawa do opieki w sytuacji anulowania lotu, odmówienia przyjęcia na pokład samolotu, lecz i znacznego opóźnienia lotu. Wówczas przewoźnik jest zobowiązany bezpłatnie zapewnić wszystkim takim pasażerom pożywienie i napoje, dwie rozmowy telefoniczne, jak również zakwaterowanie w hotelu i transport w dane miejsce. Wszystkie informacje można wyszukać na stronach prawnych i na portalu danego przewoźnika.

Więcej artykułów

Współczesny transport turystyczny

flagi europejskie
Autor: Elliott Brown
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Holandia jest krajem, który swym wyjątkowym pięknem magnetyzuje wielu turystów z każdego punktu świata. Polakom państwa Beneluksu kojarzą się przede wszystkim z pracą wakacyjną. W obu przypadkach jednakże niebywale znamienną informacją jest to, jak dotrzeć do tego kraju. Na nasze szczęście transport do Holandii na chwilę obecną nie jest jakimkolwiek problemem.


Niezbędne dane na temat praw i obowiązków pasażerów

Wymienione powyżej, tzw. minimalne prawa pasażerów obowiązują tylko pasażerów, jacy podróżują w granicach Unii. Obowiązują też te osoby, jakie wylatują z lotniska zlokalizowanego na obszarze Unii do krajów trzecich czy też przybywających na lotnisko zlokalizowane na terytorium Unii Europejskiej z kraju trzeciego przewoźnikiem wspólnotowym. Za odwołany lot odszkodowanie jest należne w przypadku odmowy przyjęcia na pokład mimo chęci pasażera (odszkodowania dla pasażera).

Odmowa przyjęcia podróżującego na pokład samolotu musi zostać racjonalnie uargumentowana, a mogą to być przyczyny natury zdrowotnej, wymogi bezpieczeństwa lub również nieodpowiednie dokumenty podróżnych. W dodatku odwołanie lotu musi być spowodowane nadzwyczajnymi okolicznościami, jakich nie da się uniknąć. Jest to zła sytuacja polityczna, warunki pogodowe, jakie czynią niemożliwą bezpieczną podróż, lecz i wykryte przed podróżą wady samolotu. W każdej z tych sytuacji możemy liczyć na specjalną pomoc oraz opiekę przewoźnika, jaki dba o komfort wszystkich pasażerów danymi liniami lotniczymi.
28-06-2023
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.